Poradnik od A do Z: Jak zdrowy styl życia wpływa na nasz organizm

Kolejny odcinek nowego programu, poradnikowo-edukacyjnego „Poradnik od A do Z”. Tematem tego odcinka będzie zdrowy styl życia. Rozmawiać będziemy z gośćmi o tym, jak zdrowy styl życia wpływa na nasz organizm, na czym polega i jak go prowadzić.

REKLAMA

Któż z nas nie chce cieszyć się długim życiem, będąc w pełni sił? Pojawia się pytanie: jak żyć zdrowo? Odpowiedź nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Potrzeba przede wszystkim dobrych chęci, bo bez nich ani rusz … O tym, co to znaczy zdrowo się odżywiać i jak na nasze zdrowie wpływa to, co jemy, opowie nam specjalista Dietetyk Kliniczny Magdalena Łaskawiec z firmy Yasumi.

Organizm człowieka by prawidłowo funkcjonował, musi mieć dostarczone wszystkie niezbędne składniki odżywcze, czyli białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i składniki mineralne. Jeżeli odżywiamy się w sposób nieprawidłowy, czyli eliminujemy jakieś produkty, przez co nie dostarczamy jakiegoś składnika, będzie to wpływało na funkcjonowanie organizmu. Mogą wystąpić stany zapalne, powstaną choroby, będziemy czuli się źle. Podsumowując, to co jemy, ma ogromne znaczenie w życiu codziennym. Pamiętajmy zdrowe odżywianie to racjonalne odżywianie, które jest zgodne z zasadami prawidłowego żywienia. Pożywienie, które przyjmujemy, ma nas odżywiać, ma nam dostarczać wszystkie niezbędne składniki do funkcjonowania organizmu i przede wszystkim ma nam nie szkodzić.– powiedziała Dietetyk Kliniczny Magdalena Łaskawiec z firmy Yasumi.

W profilaktyce zdrowia niezastąpiona jest aktywność fizyczna. Aktywność fizyczna (ruchowa) stanowi kluczowy i integrujący składnik zdrowego stylu życia, jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, w każdym okresie życia. Więcej na ten temat opowie nam Przemysław Starzycki Trener Personalny Choose Yourself.

W zależności od tego, jaki chcemy osiągnąć cel, czy będziemy chcieli zbudować siłę, lub masę mięśniową, to dieta powinna mieć bilans kaloryczny dodatni. W momencie, kiedy będziemy chcieli zredukować tkankę tłuszczową oraz stracić kilogramy na wadze to dieta powinna mieć bilans kaloryczny ujemny. W zależności właśnie od tego nasze ćwiczenia powinny być odpowiednio dobierane. Jakie będą najlepsze ćwiczenia, by w prosty sposób to powiedzieć? Ćwiczenia powinny być ćwiczeniami wielostawowymi i powinny być funkcjonalne dla naszego aparatu ruchu. Powinniśmy wykonywać ćwiczenia, które w jednym czasie będą angażowały dużo partii ciała oraz ćwiczenia funkcjonalne, które będą nam przydatne do naszej pracy do naszego dnia codziennego.– powiedział Przemysław Starzycki Trener Personalny Choose Yourself.

Ostatnio panuje moda na zdrową żywność, wszędzie trąbi się o wartościach i korzyściach dla zdrowia, jakie z niej płyną. Ale jak jest naprawdę? Czy rzeczywiście kupując produkty Bio, zyskujemy zdrowie? O tym już opowie nam pani Joanna Woskowicz sprzedawca zdrowej żywności-sklep Kiwi.

Produkt BIO jest to produkt ekologiczny, produkowany bez sztucznych nawozów czy dodatków, niezawierających glukozowo-fruktozowego syropu czy też różnych chemicznych dodatków, takich, jakich nie powinno być w jedzeniu. Najczęściej interesują się takimi produktami osoby w średnim wieku, takie, które osiągnęły już pewną stabilizację w życiu i bardzo chcą skupić się na swoim zdrowiu. Jednak nie brakuje nam również klientów młodych, dla których zdrowe odżywianie jest bardzo kluczowe. Nasze produkty pochodzą zazwyczaj z małych firm, są to nowe inicjatywy osób, które chcą odciąć się od dużych produkcji, masowych. Często są to firmy rodzinne, które zajmują się produkcja z ogromną pasją. Czy jest większe zapotrzebowanie na takie produkty BIO? Ludzie są coraz bardziej wymagający odnośnie do składników, składu produktów, wiec produkty BIO są idealne właśnie dla nich. Zapotrzebowanie na nie jest coraz większe. My bardzo polecamy takie produkty.– powiedziała pani Joanna Woskowicz sprzedawca zdrowej żywności-sklep Kiwi.

Zdrowy styl życia jest bez wątpienia odpowiednim wyborem, w wielu przypadkach jest także jedyną drogą ratunku do regeneracji organizmu. Nie zapominajmy jednak, że na zdrowie w głównej mierze wpływa poziom szczęścia, zatem z tej przyczyny nie rezygnujmy z przyjemności, cieszmy się życiem, jedzmy zdrowo, ale nie zapominajmy czasem o małych słodkościach…

To by było na tyle drodzy państwo, serdecznie zapraszam na kolejny odcinek naszego programu Poradnik od A do Z.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki