Wracamy do sprawy 19-latki, która zginęła 31 lipca pod kołami autobusu w centrum Katowic. Kierujący pojazdem usłyszał zarzuty – zabójstwa i podwójnej próby zabójstwa.

REKLAMA

 

Katowiccy policjanci zatrzymali 31-letniego kierującego autobusem komunikacji miejskiej, który celowo wjechał na w grupę osób znajdujących się na jezdni i doprowadził do śmierci 19-letniej kobiety. Do zdarzenia doszło sobotę kilkanaście minut przed godziną 6.00 w rejonie ul. Mickiewicza i Stawowej. Na miejscu natychmiast pojawili się katowiccy policjanci, którzy podjęli pościg za kierującym autobusem odjeżdżającym z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie  – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

KWP informuje również o zarzutach, które usłyszał kierowca. Po analizie nagrań z kamer i przesłuchaniu świadków. 31-latka oskarżono o zabójstwo i usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych osób. Dodatkowo, katowicka prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe zatrzymanie mężczyzny na okres 3 miesięcy.

Kierującemu grozi kara do dożywotniego pozbawienia wolności.

Poniżej wideo z zajścia:

19-latka zginęła pod kołami autobusu. Kierowca zatrzymany w sprawie śmiertelnego potrącenia

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki