120-lecie, czyli co myślimy o nas samych, Jaworznie i gdzie wychodzimy? Na dwór czy na pole?

Z okazji 120-lecia miasta Jaworzna postanowiliśmy wypytać mieszkańców o to jak im się żyje w naszym mieście, jakimi ludźmi są jaworznianie oraz o najciekawsze, według nich, inwestycje w mieście. Nie omieszkaliśmy również delikatnie przetestować historycznie naszych rozmówców.

REKLAMA

120 lat temu Jaworzno uzyskało prawa miejskie i jest to zdecydowanie powód do dumy. Zadaliśmy mieszkańcom szereg różnych pytań dotyczących naszego miasta, tego jak się w nim żyje, jacy są jaworznianie, czy kto jest najsłynniejszym z nich.

Dotknęliśmy też delikatnie historii zadając podchwytliwe pytanie o rok nadania praw miejskich czy o to, który król pojawia się w miejskiej legendzie dotyczącej powstania nazwy naszego miasta. No i nie obyło się bez klasycznego pytania – na pole czy na dwór?

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki