18 września w Sochaczewie odbyły się Mistrzostwa Polski MMA organizowane przez ALMMA oraz Polski Związek MMA. Brali w nich udział zawodnicy Sparty Jaworzno.

Klub Sportowy Sparta Jaworzno reprezentowało 2 zawodników – Marcel Hulbój oraz Andrii Mosimchuk.
Marcelowi tym razem nie udało się podbić kategorii junior -61 kg, którą wygrywał już nie raz, ale długa przerwa po kontuzji i choroba zrobiły swoje, ale Marcel na pewno już niedługo sobie odbije na kolejnych turniejach.
Natomiast w kategorii Pierwszy Krok -93 kg wystąpił Andrii, który swoje wszystkie 3 walki wygrał przed czasem: w 1/4 finału znokautował swojego przeciwnika ciosem sierpowym, w 1/2 finału udusił oponenta trójkątem nogami, natomiast w finale – w dogrywce udusił przeciwnika duszeniem mataleo zza pleców.
Tym samym zawodnik Sparty wywalczył tytuł Mistrza Polski.
Zawodnicy Sparty fantastycznie rozpoczęli sezon – najpierw trener Przemek Gorgoń wywalczył tytuł Mistrza Polski w boksie, teraz kolejny tytuł trafił na klubową półkę.
Trenerzy są mega dumni ze swoich zawodników, a już za tydzień kolejne wyzwania – Mistrzostwa Polski BJJ NoGi w Luboniu oraz Liga Dzieci Ju-Jitsu w Katowicach.
- REKLAMA -
Zewnętrzne linki