Za nami jaworznickie święto piłki nożnej. W derbach spotkały się drużyny ligi okręgowej: Victoria 1918 Jaworzno i LKS Zgoda Byczyna. Na boisku w Jeleniu niemal do samego końca meczu nie można było wyłonić zwycięzcy, wynik jednak padł łupem gospodarzy.

REKLAMA

Pierwsza połowa dla obu drużyn była niezmiernie trudna. Wydawać się mogło, że drużyna prowadzona przez Piotra Pierścionka dominuje przed własną publicznością, jednak Zgoda dzielnie stawiała opór. Tak do 12. minuty, kiedy nieporozumienie gości doprowadziło do korzystnej sytuacji dla biało-zielonych. Przejęcie piłki, długie podanie do Patryka Fahrenholta, dośrodkowanie, główka Dawida Pluty i pierwsza bramka stała się faktem. Okazji do podwyższenia wyniku gospodarze mieli jeszcze kilka, ale bez skutku. Świetnie spisywał się golkiper gości, Grzegorz Ryszka, który potrafił wyjść do piłki. Również Ryszard Czerwiec, zajmując pozycję obrony, kilka razy kasował zagrania przeciwników. Groźnie pod bramką Byczyny zrobiło się jeszcze raz, kiedy to w pole karne wbiegł Michał Borek. Pilnowany przez dwójkę obrońców w pewnym momencie upadł na murawę, ale sędzia nie doszukał się karnego. Tymczasem po drugiej stronie boiska faulowany Marek Zieliński, strzał z wolnego zamienił na wyrównującą bramkę. Piłka nie była zbyt trudna do obrony, bramkarz miał ją praktycznie w rękach, ale finalnie wylądowała w siatce bramki.

W drugą połowę spotkania lepiej weszła drużyna prowadzona przez Łukasza Nowaka. Pierwszą akcję zapoczątkował Dawid Kempka, który po kiwnięciu kilku piłkarzy, podał do Oskara Orawskiego. Piłka wróciła do Kempki, ale jego strzał okazał się niecelny. Wolny dla „Vici” i przy piłce stają Mariusz Suwaj oraz Jakub Żmuda. To miało zmylić bramkarza Zgody, który jednak popisał się refleksem i obronił piłkę uderzoną przez Żmudę. Również próbę Suwaja z lewej strony boiska Ryszka zaliczył, zachowując czyste konto w drugiej połowie. Zgoda napierała, stwarzając sytuację pod bramką gospodarzy. Strzał po dośrodkowaniu z rożnego jednak został zablokowany przez obronę. W 89. minucie wszystko stało się jasne. Żmuda zdobył trochę wolnego pola i niepilnowany uderzył celnie z dystansu, nie dając najmniejszych szans na obronę.

Wynik 2:1 daje kolejne punkty dla Victorii, która zebrała ich 10. Zgoda Byczyna na swoim koncie ma ich 6.

Victoria 1918 Jaworzno – LKS Zgoda Byczyna 2:1 (1:1)
Pluta 12′, Zielinski 45′, Żmuda 89′

Victoria: Psuj (GK), Krzyśko, Gieroń, Kominiak, Żmuda, Borek, Erickson Gonzalez Mendez, Nowak, Fahrenholt, Suwaj (C), Pluta
zmiana: Wołoch, Gembala, Majka, Bartuś, Boluk

Zgoda: Ryszka (GK), Bąk, Czerwiec, Siemek, Jaromin, Chrapek, Zieliński (C), Orawski, Szczurek , Kempka, Jochymek
zmiana: Wojewoda, Smolik, Siewniak, Przebindowski, Korlacki

jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki