REKLAMA

Szukasz firmy zajmującej się piaskowaniem w Krakowie? Ważne, by wybierać wykonawców działających w sposób profesjonalny i oferujących metody obróbki strumieniowo-ściernej dopasowane do rodzaju czyszczonej powierzchni. Sprawdź, na co warto zwracać uwagę, zlecając piaskowanie metalu, felg lub innych elementów.

Szukasz firmy zajmującej się piaskowaniem w Krakowie? Ważne, by wybierać wykonawców działających w sposób profesjonalny i oferujących metody obróbki strumieniowo-ściernej dopasowane do rodzaju czyszczonej powierzchni. Sprawdź, na co warto zwracać uwagę, zlecając piaskowanie metalu, felg lub innych elementów.

Piaskowanie w Krakowie – jak wybrać solidnego wykonawcę?

Piaskowanie, czyli obróbka strumieniowo-ścierna, to uniwersalna metoda oczyszczania i wygładzania powierzchni. Przeprowadzona w sposób fachowy i z użyciem właściwie dobranego ścierniwa daje bardzo dobre rezultaty, które charakteryzują się przede wszystkim bardzo wysoką precyzją wykonania. Istotne jest także to, że piaskowanie metalu pozwala na usunięcie z niego zanieczyszczeń bez uszkadzania struktury. Jest to szczególnie ważne w przypadku delikatnych obiektów.

Właśnie dlatego, szukając usługi piaskowania w Krakowie, warto dowiedzieć się, z jakich metod obróbki korzystają wykonawcy, jakie narzędzia stosują i jakie rodzaje ścierniwa są dostępne w ich ofercie. Profesjonalne piaskarnie, takie jak na przykład Colorest z siedzibą w Krakowie, zapewniają różne sposoby piaskowania powierzchni, w tym:

  • szkiełkowanie,
  • sodowanie,
  • śrutowanie.

Każdy z nich sprawdzi się bardzo skutecznie w przypadku określonej powierzchni. Przykładowo, zlecając piaskowanie felg, warto skorzystać ze szkiełkowania lub sodowania, natomiast do oczyszczania metalu warto wybrać śrutowanie. Profesjonaliści powinni zaproponować metodę obróbki strumieniowo-ściernej dopasowaną do charakterystyki obrabianego elementu, a także do potrzeb klienta.

Piaskowanie powierzchni – różne efekty do wyboru

Fachowcy powinni dobrać ścierniwo nie tylko do rodzaju materiału, który będzie poddawany oczyszczaniu. Duże znaczenie ma także to, jaki efekt klient chce otrzymać. Warto bowiem zdawać sobie sprawę, że piaskowanie metalu lub innego rodzaju powierzchni pozwala uzyskać określoną fakturę – idealnie gładką, satynową, matową lub chropowatą. Wybieraj zatem takie firmy zajmujące się piaskowaniem w Krakowie, które są w stanie zaproponować Ci różne warianty obróbki. Jest to ważne szczególnie w przypadku elementów, w których liczy się nienaganny wygląd, ale nie tylko. Piaskowanie powierzchni bardzo często stanowi wstęp do malowania proszkowego. Uzyskana faktura wpływa zatem na przyczepność farby.

Efekt, jaki przyniesie piaskowanie metalu lub innego materiału, zależy przede wszystkim od rodzaju ścierniwa (przykładowo sodowanie daje zupełnie inne rezultaty niż śrutowanie), ale znaczenie ma także zastosowana frakcja. Grubość poszczególnych drobinek, które pod ciśnieniem będą nanoszone na obrabiany element, wpływa na to, jak będzie prezentowała się jego powierzchnia po wykonaniu usługi. Profesjonalista powinien wziąć to pod uwagę i przed przeprowadzeniem piaskowania dowiedzieć się, jakiego efektu oczekuje klient.

Piaskowanie felg – uważaj na nieprofesjonalne firmy

Piaskowanie felg to szczególny rodzaj obróbki strumieniowo-ściernej. Właściciele samochodów zlecają je przede wszystkim po to, by przywrócić tym elementom pojazdu doskonały wygląd. Błyszczące, zadbane obręcze podnoszą walory estetyczne auta, co dla niektórych kierowców jest niezwykle istotne. W tym przypadku warto wybierać piaskarnie, które specjalizują się w obrabianiu obręczy. Dlaczego jest to ważne?

Ponieważ do piaskowania felg należy zastosować odpowiednie ścierniwo. Nie może być ono zbyt ostre ani zbyt grube, ponieważ mogłoby uszkodzić delikatne elementy. Idealnie sprawdza się tutaj szkiełkowanie. Piaskowanie felg przy wykorzystaniu ścierniwa szklanego jest dla nich nieinwazyjne, a przy tym zapewnia bardzo skuteczne usuwanie zanieczyszczeń. Powierzchnia po przeprowadzeniu takiej usługi jest idealnie gładka i prezentuje się bardzo estetycznie.

Zlecając piaskowanie felg, uważaj na firmy stosujące nieprofesjonalne techniki, takie jak podgrzewanie obręczy do wysokiej temperatury. Choć przyspiesza to wykonanie zlecenia i ułatwia usuwanie zabrudzeń, to jest bardzo szkodliwe dla felg, które mogą stać się podatne na odkształcenia czy nawet pękanie. Upewnij się zatem, że wykonawca, którego wybierzesz, nie stosuje takich metod.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki