Ironman – Kamil Kwaśniewski to jedyny jaworznianin biorący udział w triathlonie

Kamil Kwaśniewski to jedyny jaworznianin biorący udział w triathlonie Ironman Warsaw. W tym roku zawody odbyły się 05.09. Kamil zajął 375 miejsce na 1500 zakwalifikowanych zawodników.

Trzeba zaznaczyć, że pierwsze 500 zawodników to prawdziwi profesjonaliści. Wyścigi przyciągnęły uczestników z różnych stron świata.


To był dobry, międzynarodowy start – podkreśla Kamil Kwaśniewski.

Czym jest Ironman ?

REKLAMA

Ironman to prestiżowe zawody triathlonowe, w których zawodnicy muszą zmierzyć się z pływaniem, bieganiem, a także jazdą na rowerze. Citi Handlowy Ironman 70.3 Warsaw to jedne z większych międzynarodowych zawodów tego typu organizowanych w Polsce. Kamil Kwaśniewski pokonał na wyścigach dystanse: 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 11 km biegania. półtora kilometra pływania, czterdzieści kilometrów jazdy na rowerze i jedenaście kilometrów biegania.

Jak wyglądają przygotowania do triathlonu?

Przygotowania na tak ważne zawody, według Pana Kamila trwają tak naprawdę wiele lat. Ironman to prawdziwe wyzwanie. Ważne jest, aby wcześniej brać udział w mniejszych zawodach sportowych. Intensywne treningi przed samym wydarzeniem powinny trwać przynajmniej 9 miesięcy. Oprócz zadbania o kondycję i siłę należy zwrócić uwagę na odpowiednią dietę. Jaworznianin na każdym etapie przygotowań mógł liczyć na pomoc dietetyka Mateusza Kochańskiego.


Młodzież to prawdziwa przyszłość sportu.

Pan Kamil Zachęca młodzież do podjęcia aktywności sportowych. Sugeruje. że treningi u Marka Dziubka na basenie to świetny początek dla przyszłych sportowców. Ważne jest, żeby młodzież odłożyła telefony i zaczęła uprawiać sport.

Co jeszcze planuje Kamil Kwaśniewski?

W planach Jaworznicki sportowiec ma zrobienie całego Ironmana. To jedno z największych sportowych wyzwań – w tym przypadku do pokonania jest 5km pływania, 180 km jazdy rowerem i cały maraton (bieg na dystansie 40km).


Gratulujmy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki