REKLAMA

Dobór najodpowiedniejszej do naszych potrzeb baterii łazienkowej zazwyczaj nie należy do najprostszych zadań do wykonania. W zależności od preferowanego rodzaju wyposażenia często rozróżnia się nawet po kilka specyficznych w swoim zastosowaniu wariantów, które dodatkowo są oferowane w ogromnej ilości sztuk. Poza samą ceną, innymi ważnymi kryteriami przy wyborze takich baterii łazienkowych także są różnorodne zastosowania stylistyczne, funkcjonalność oraz wykorzystanie w strukturze przedmiotu konkretnych materiałów. Warto mieć również na uwadze fakt, że każdy ze sklepów lub producentów będzie nam oferować inny zakres asortymentu niż konkurencja, zwiększając przy tym znacząco nasz potencjalny wybór.

Czym należy się zatem kierować przy zakupie baterii łazienkowej i na jakie parametry warto zwracać uwagę, żeby nabyć możliwie jak najbardziej satysfakcjonującą dla nas baterię łazienkową? Odpowiedzi na te pytania oraz inne zagadnienia z nimi związane znajdziecie już w naszym artykule.

Czy wybór odpowiedniej baterii łazienkowej z pewnością jest aż tak istotny?

Podczas remontu, a zwłaszcza pod jego koniec niesłychanie łatwo jest zapomnieć o tym jak bardzo kluczowym wyborem jest zakup właściwej baterii łazienkowej . Dzieje się tak, gdyż stosunkowo każdy podczas tego procesu będzie chciał jak najprędzej zakończyć prace wykończeniowe, a mając na względzie długość trwania domyślnych remontów, łatwo można wywnioskować zmęczenie z tym związane. Większości osób zazwyczaj na takim etapie pracy już nie będzie się chciało poszukiwać konkretnych modeli wyposażenia, tylko wybiorą pierwszy lepszy asortyment, który zdołają napotkać, niemniej taka postawa definitywnie będzie wyjątkowo niekorzystna dla efektu finalnego.

Jak się okazuje, jest całkiem sporo czynników, przez które domyślne użytkowanie z baterii łazienkowej może być wyjątkowo niekomfortowe w przypadku nieprzemyślanego przez nas zakupu. Nierzadko tanie baterie łazienkowe nie mają zbytnio wygodnego sterowania strumienia wody lub też nie posiadają takiej opcji wcale. Czasami równie sporym problemem może się okazać, być dostosowywanie temperatury wypuszczanej wody ze względu na niskogatunkową konstrukcję baterii.

Warto także wziąć pod swoją uwagę aspekt ekologii, gdyż baterie niebędące pod tym względem dobrze zoptymalizowane będą generować znacznie większe rachunki za wodę, niżeli warianty nastawione na bardziej oszczędny rozprysk wody. Właśnie choćby z tych względów zaleca się podejść do tematu wyboru baterii łazienkowych bardziej rozważnie i z zachowaniem większej racjonalności nad samym gustem, gdyż raczej nie prędko przyjdzie nam dokonać jej wymiany w najbliższej przyszłości.

W jaki sposób zatem powinno się dostosowywać baterie łazienkowe?

Z pewnością jednym z ważniejszych względów jest sama estetyka oraz stylistyka wyglądu baterii łazienkowej, niemniej nie powinna ona być naszym jedynym punktem odniesienia. Równie istotnym aspektem jest rozmiar baterii a przy tym także rozmiar wylewki, do której ją dopasowujemy. Niewłaściwy wybór baterii w tym przypadku może sprawić, że woda wydobywająca się z baterii będzie nam się rozpryskiwać poza obszar wylewki, a nie wykluczone, że nawet zaleje podłogę w całej łazience.

Natomiast przy wyborze baterii łazienkowych konkretnie wyspecjalizowanych dla pryszniców lub wanien zwróćmy uwagę na ich dodatkową funkcjonalność taką jak obecność uchwytu na słuchawkę prysznicową. Jak się okazuje nie jest to aż tak wielki standard jak mogłoby nam się wydawać, aby wszystkie modele były w niego wyposażone, zatem bądźmy ostrożni podczas swoich potencjalnych zakupów i patrzmy czy owy uchwyt jest zamieszczony do poszczególnej baterii.

Jakie są opcjonalne funkcjonalności baterii łazienkowych, na które także warto zwrócić swoją szczególną uwagę?

Nie jest to wyjątkowo oczywisty fakt, aczkolwiek na rynku istnieje całkiem spora liczba innowacji w budowie baterii łazienkowych, które są w stanie znacząco upraktycznić nasze korzystanie z nich w porównaniu do innych typowych baterii. Definitywnie jedną z niesłusznie mniej docenianych funkcji jest zastosowanie baterii z jednym kurkiem zamiast dwóch. Patent ten nie tylko sprawi, że nasza kontrola temperatury będzie znacznie prostsza i wygodniejsza, ale także pozwoli nam zaoszczędzić na zużyciu wody w przeciwieństwie do baterii łazienkowych z dwoma kurkami o osobnej temperaturze wody.

Kolejną funkcjonalnością wartą rozważenia jest wyposażenie baterii w perlator wbudowany lub zdejmowany. Tego typu akcesorium napowietrza wodę w taki sposób, że przy podobnym rozprysku zużycie wody jest aktywnie zaniżane o znaczącą ilość. Nie tylko jest to bardzo wydajne rozwiązanie, ale także pozwala nam oszczędzać na rachunkach za wodę. Istnieją również baterie łazienkowe z zaimplementowaną blokadą temperatury lub osobnym termostatem, które umożliwiają nam korzystanie z wody o temperaturze ściśle wskazanej przez nas samych.

Użyteczne potrafią być także baterie ze wbudowanymi czujnikami ruchu, umożliwiając nam na optymalne korzystanie z baterii. O ile ich zakup może wydawać się przesadą, okazują się one wyjątkowo przydatne dla dzieci lub osób starszych posiadających problemy z pamięcią. Dzięki takiej baterii nie trzeba będzie się obawiać, że ktoś przypadkiem zostawi niezakręconą wodę przez znaczący okres czasu.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki