Wśród delegacji z całej Polski, które stawiły się na Kongresie Konfederacji Korony Polskiej 11 września, nie zabrakło kilkorga jaworznian.

REKLAMA

Konfederacja Korony Polskiej, zwyczajowo zwana Koroną, to partia założona przez posła na Sejm RP, reżysera i publicystę, Grzegorza Brauna. Formalnie zarejestrowana 24 stycznia 2020 roku, współtworzy wraz z Ruchem Narodowym i partią KORWiN Konfederację Wolność i Niepodległość – najbardziej merytoryczny głos opozycji w polskim parlamencie.

Naczelne wartości Korony Grzegorza Brauna określa hasło „Wiara – Rodzina – Własność”, a kierunek działań – motto „Ad maiorem Dei gloriam”. Idee ugrupowania to poszanowanie tradycji katolickiej i cywilizacji łacińskiej, prawa do własności, wolności, prywatności, ponadto patriotyzm i postawa zawsze za życiem, a przeciw aborcji i eutanazji (Grzegorz Braun jest reżyserem m.in. dokumentu „Eugenika – w imię postępu”).

W ostatnich kwartałach natomiast, z racji zaistniałej sytuacji obostrzeń wprowadzanych pod pretekstem pandemii, najmocniej wybrzmiewa ze strony „koroniarzy” hasło „Stop Segregacji Sanitarnej”. Jest to sprzeciw wobec antagonizowania i konfliktowania Polaków na gruncie stopnia ich entuzjazmu wobec rządowej polityki walki z pandemią.

I Kongres sprawozdawczo-wyborczy Konfederacji Korony Polskiej odbył się w Paprotni pod Niepokalanowem. Dzień rozpoczęto celebracją Mszy świętej po łacinie, w klasycznym rycie rzymskim. W części wyborczej poznaliśmy nowe nominacje: przewodniczącym naszego okręgu wyborczego (numer 32, Sosnowiec) został Wojciech Siński, który znalazł się także w Radzie Naczelnej i Komitecie Politycznym. Natomiast dotychczasowy koordynator działań w naszym okręgu, Artur Jakóbik, wybrany został do Krajowej Komisji Rewizyjnej. Obydwaj panowie są równocześnie aktywni w Klubie Konfederacji Jaworzno.

W części programowej, poza prezentacją i przyjęciem programu naprawy Polski, jednomyślnie aklamowano także tzw. Akt Konfederacji Gietrzwałdzkiej. Kilkustronicowy dokument, dostępny w internecie do odczytu i sygnowania przez każdego chętnego, doskonale odzwierciedla wartości Korony. Jak stwierdził Włodzimierz Skalik, wiceprezes partii, tekst deklaracji warto zawsze mieć z tyłu głowy, ponieważ to „podręczna busola, która w chwilach zwątpienia pozwala odzyskać równowagę i kierunek”. „Partia nie jest dla nas celem samym w sobie, jest tylko narzędziem” – co z kolei zaznaczył poseł Braun – a jej wartości i cele są o wiele poważniejsze i dalekosiężne. Dlatego też Koronie partyjniactwo nie grozi.

Sympatyków działalności i twórczości Grzegorza Brauna ucieszy wiadomość, że już w najbliższą sobotę 18 września zawita on do Jaworzna! A to za sprawą turnieju strzeleckiego oraz szachowego, które organizuje w naszym mieście Fundacja Pobudka. Fundacja ta ma dłuższy staż niż partia, a jej sympatycy, czyli „Budziki”, zajmują się pracą organiczną u podstaw w czterech obszarach: Kościół – Szkoła – Strzelnica – Mennica. Do wspólnych działań zarówno w apolitycznej Pobudce, jak i w partii politycznej Konfederacja Korony Polskiej, jaworznianie gorąco zapraszają nowych zainteresowanych!

Autor: ZPB+, KORONA SOSNOWIEC

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki