W sobotnie popołudnie w ramach piątej kolejki Ligi Okręgowej grupy Wadowice, Zgoda Byczyna zagrała bardzo ważne spotkanie z Fablokiem Chrzanów. Gospodarze odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu, pokonując Fablok 3:1.

REKLAMA

Łukasz Nowak, występujący w roli trenera, po raz pierwszy poprowadził drużynę na własnym boisku. Pierwsze minuty nie układały się po myśli nowego trenera Zgody. To właśnie do bramki gospodarzy strzelił Hubert Matys, lecz sędzia odgwizdał spalonego. W dwunastej minucie Krzysztof Bartyzel zagroził bramce Grzegorza Dębskiego, jego strzał poleciał blisko słupka. Przez następne minuty mniej działo się na murawie. Pod koniec pierwszej połowy, żółty kartonik dostał kapitan Zgody – Marek Zieliński. Do przerwy bez bramek.

W drugiej połowie po zmianach w obu drużynach gra się rozkręcała. Od początku Zgoda strzelała na bramkę Chrzanowa, co skutkowało w 69. minucie. Dawid Kempka pokonał bramkarza, strzelając w lewy róg. Błąd w defensywie i goście doprowadzają do remisu. Celnym strzałem głową popisał się Mikołaj Trzeciak. Gospodarze starali się przechylić szalę na swoją stronę. Asysta Zielińskiego, skuteczny strzał Jakuba Bąka i Zgoda prowadzi w spotkaniu 2:1. Wynik meczu ustalił Marcin Smolik w doliczonym czasie. Po piątej kolejce, z sześcioma punktami w tabeli, Zgoda znajduje się na 8. miejscu.

Za tydzień na obiekcie w Jeleniu odbędą się derby Jaworzna, Victoria 1918 Jaworzno podejmie u siebie Zgodę Byczyna. Spotkanie odbędzie się o godzinie 11:00.

Zgoda Byczyna : Fablok Chrzanów 3:1 (0:0)
Kempka 69′, Bąk 88′, Smolik 90+5, Trzeciak 75′

Zgoda: Grzegorz Ryszka, Marek ZIeliński, Tomasz Jaromin, Maciej Kurzawa, Jakub Bąk, Szymon Chrapek (80′), Oskar Orawski (60′), Grzegorz Siemek, Krzysztof Bartyzel, Łukasz Przebindowski (69′), Dawid Kempka (72′)
Rezerwa: Konrad Kawala, Nikodem Wojewoda, Ryszard Czerwiec (80′), Oskar Szczurek (60′), Marcin Smolik (69′), Szymon Siewniak (72′), Marcin Korlacki

Fablok: Grzegorz Dębski, Karol Piechota, Łukasz Bębenek (73′), Rafał Brzezoń, Hubert Matys (62′), Dawid Sabuda, Rafał Chrząszcz, Miłosz Kocot, Mikołaj Trzeciak (85′), Jakub Gędłek (75′), Krzysztof Pabis (55′),
Rezerwa: Tomasz Braś, Łukasz Kadłuczka (75′), Szymon Klocek (55′,85′), Tomasz Kędziora (73′), Patryk Jaszczura, Mateusz Lasik, Wojciech Tekielak (62′)

Kartki: Marek Zieliński, Maciej Kurzawa, Łukasz Przebindowski, Oskar Szczurek, Hubert Matys, Szymon Klocek, Grzegorz Dębski

K. Laskowski/jargal
- REKLAMA -
Zewnętrzne linki