piątek, 19 kwietnia, 2024

Lunchbox do szkoły i pracy – jaki wybrać pojemny pojemnik dla pociechy?

Strona głównaInformator / Materiały zewnętrzneLunchbox do szkoły i pracy – jaki wybrać pojemny pojemnik dla pociechy?

Lunchbox do szkoły i pracy – jaki wybrać pojemny pojemnik dla pociechy?

- Advertisement -

Dzieci wróciły do szkoły, za oknami jesień w pełnej okazałości, a Ty… znowu nie masz pomysłu na drugie śniadanie Twoich pociech? Nie martw się, możliwe, że to nie Tobie brakuje kreatywności, a tylko nie posiadasz odpowiednich środków, aby tę kreatywność spożytkować. Jak to zmienić? Zaopatrz swoją rodzinę w lunchboxy, dzięki czemu zamiast kolejnej drożdżówki na przerwie, Twoje dziecko zje przygotowany w domu posiłek. W tym artykule dowiesz się, czym sugerować się przy zakupie właściwego pojemnika oraz gdzie go szukać.

Cechy odpowiedniego pojemnika na żywność

Każdy rodzic chce zadbać o to, aby jego pociecha mogła jeść zdrowo i smacznie nawet poza domem. Aby to osiągnąć, poza dobrymi chęciami oraz odrobiną czasu, będziesz potrzebować jeszcze dobrze dobrany lunchbox. Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze pojemnika?

  • Rozmiar – rodziców często kusi kupowanie dużych pojemników, nawet jeśli ich dzieci są małe. Dzięki temu mają poczucie, że cokolwiek przygotują na drugie śniadanie, wszystko bez problemu zmieści się w środku – co z kolei nie musi być prawdą dla lunchboxa, który nie sposób będzie spakować do dziecięcego plecaka. W tym wypadku rozmiar zdecydowanie ma znaczenie, dlatego wybierając pojemnik zastanów się jakiej wielkości posiłki je Twoje dziecko. Większych rozmiarów lunchbox nada się dla nastolatka, a dla młodszych pociech jednak lepiej poszukać czegoś mniejszego.
  • Przeznaczenie – tak samo jak dorośli, dzieci mają własne upodobania dotyczące tego, co lubią jeść. Z tego powodu należy wcześniej zastanowić się jakiego rodzaju posiłki będziesz chciał pakować do środka. Jeśli Twoje dziecko jest fanem muesli, rozejrzyj się za lunchboxem z dwoma komorami, gdzie w jednej części wsypiesz płatki, a w drugiej, szczelnej – zamkniesz mleko lub jogurt. Twój nastolatek lubi ciepłe posiłki i ma możliwość skorzystania z mikrofalówki? Wybierz lunchbox w kształcie kubka, dzięki czemu po podgrzaniu będzie można wyciągnąć go przy pomocy bocznego uchwytu zamiast parzyć się w dłonie.
  • Rodzaj materiału – nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrany przez Ciebie lunchbox był z innego tworzywa niż plastik, ponieważ na rynku dostępne są też takie z np. drewna czy silikonu (to te z możliwością złożenia na płasko po posiłku). Aby móc korzystać z pojemnika jak najdłużej należy używać go zgodnie z zaleceniami producenta, dlatego przed kupnem lunchboxu sprawdź, z jakiego materiału został on wykonany i jak należy o niego dbać – np. nie wszystkie pojemniki będzie można wkładać do mikrofalówki albo myć w zmywarce.

Gdzie szukać lunchboxów?

Pojemniki na żywność można kupić zarówno w Internecie, jak i w sklepach stacjonarnych. Szczególnie we wrześniu, dobrych ofert dostarczą znane sieci handlowe. Na przykład w gazetce Biedronka znajdziesz lunchboxy od renomowanego producenta pojemników na żywność Sistema – kilka różnych kształtów w atrakcyjnej cenie, a co więcej, wszystkie można myć w zmywarce oraz wkładać do mikrofalówki czy zamrażarki. Chciałbyś móc przyjrzeć się innym ofertom? Gazetkowo.pl posiada stronę przygotowaną specjalnie na Twoje potrzeby – tutaj czekają na Ciebie najlepsze wyszukiwania!

Co zapakować na drugie śniadanie?

Kupiłeś już lunchbox, ale nie masz pomysłu co zapakować Twojemu maluchowi na drugie śniadanie? Nie martw się, o to trzy pozycje, którym nie oprze się żadne dziecko!

Bananowe naleśniki z owocami – klasyczny przepis wzbogać jednym rozgniecionym bananem, dzięki czemu nie będziesz musiał już dodawać cukru (choć być może przyda się więcej mąki). Usmaż naleśniki i zawiń do środka sezonowe owoce – w tym miesiącu będą to jabłka i gruszki.

Tosty z serem, papryką i oliwkami – jeśli Twoja pociecha lubi bardziej wytrawne śniadania, możesz zaproponować jej w tosty w tej odnowionej wersji, która nie tylko będzie zawierać porcję warzyw, ale także dostarczy wiele przyjemności.

Piętrowa kanapka z dżemem i masłem orzechowym – to dopiero syte śniadanie! Zamiast składać kanapkę z dwóch kromek chleba, użyj trzeciej, która oddzieli warstwę dżemu i masła orzechowego – takie drugie śniadanie to pełna kompozycja węglowodanów, protein i tłuszczy.

- Advertisment -

Wywiad z Beatą Kirker: Trudne czasy spowodowały, że Michał wcześnie stał się silny i samodzielny

Beata Kirker udzieliła osobistego wywiadu specjalnie dla naszej redakcji. Opowiada w nim o swoim synu Michale o tym, jakim jest człowiekiem. Ten osobisty wywiad z...

Bajeczne widowisko Cyrku Arena. Poczuj magię cyrku!

Polski Cyrk Arena kolejny raz zaprasza na magiczne i kolorowe widowisko dla widzów od lat 2 do 102. Tego roku artyści przygotowali program, w...

EIGHTBIT – bezpieczeństwo danych firmy i wsparcie IT w jednym miejscu

Współczesny rynek pełen jest wyzwań, a bezpieczeństwo danych firmy to fundament, którego nie można zaniedbać. Wielu właścicieli mniejszych przedsiębiorstw nie zdaje sobie sprawy, jak...