REKLAMA

Spaliny, pył, dym, opary przemysłowe itd. – na te wszystkie zanieczyszczenia powietrza każdy człowiek jest narażony codziennie. Do tego dochodzą wirusy i bakterie. Skuteczną formą ochrony przed tymi zagrożeniami jest noszenie certyfikowanych masek antysmogowych. Takie produkty oferuje na przykład marka Respro. Dlaczego warto je kupić? Sprawdź!

Spaliny, pył, dym, opary przemysłowe itd. – na te wszystkie zanieczyszczenia powietrza każdy człowiek jest narażony codziennie. Do tego dochodzą wirusy i bakterie. Skuteczną formą ochrony przed tymi zagrożeniami jest noszenie certyfikowanych masek antysmogowych. Takie produkty oferuje na przykład marka Respro. Dlaczego warto je kupić? Sprawdź!

Miejskie zagrożenie = zanieczyszczenie

Zanieczyszczenie powietrza nie jest żartem i rośnie w szybkim tempie. Z roku na rok miasta stają się bardziej zagospodarowane, uprzemysłowione, nad ulicami unosi się chmura smogu przez intensywny ruch uliczny i coraz więcej ludzi przenosi się do miast w poszukiwaniu pracy. W celu zapobiegania wdychaniu tej zanieczyszczonej atmosfery ludność w miastach o wysokim stopniu zanieczyszczenia (Kraków, Warszawa, Katowice itd.) powinna nosić maseczki przeciwsmogowe. Używanie ich w celu ochrony dróg oddechowych powinno stać się częścią codziennej rutyny, niezależnie od tego, czy chodzi o spacer po parku, dojście na autobus do pracy, czy przechadzkę do sklepu zatłoczonymi ulicami.

Nie ma się czemu dziwić, ponieważ nawet zdrowi ludzie, którzy są narażeni na zanieczyszczoną atmosferę, mogą doświadczyć szeregu krótko- i długoterminowych objawów związanych ze smogiem. Wysokie poziomy ekspozycji na szkodliwe substancje obecne w powietrzu mogą powodować choroby układu krążenia i układu oddechowego, stres, choroby serca i płuc oraz uszkodzenie komórek układu oddechowego, w tym rozwój chorób takich jak astma lub zapalenie oskrzeli.

Jak wybrać odpowiednią maskę antysmogową?

Odpowiednia maska ​​​​przeciw zanieczyszczeniom powinna być rzeczą, którą zawsze zabiera się ze sobą przy wyjściu z domu. Warto jednak pamiętać, że prawidło spełni ona swoje zadanie tylko wtedy, gdy będzie dobrze dobranym produktem wysokiej jakości. Takie są maski antysmogowe Respro. Ich jakość i wysoki stopień ochrony potwierdzają przeprowadzone testy certyfikacyjne na zgodność z normą EN-149. W trakcie ich trwania ustalono, że maski te mają zdolność filtrowania nawet bardzo małych cząsteczek: od 0,02 mikrometra do 2 mikrometrów z medianą 0,6 mikrometra (czyli bakterii i wirusów, na które jesteś narażony). Dość skutecznie zatrzymują także cząsteczki koronawirusa, dlatego stanowią dodatkową barierę ochronną w dobie pandemii.

Aby maska przeciwsmogowa dobrze odgrywała swoją rolę, musi być odpowiednio dopasowana. Dlatego najlepszy jest ten produkt, który:

  • jest wygodny i nie powoduje ucisku, gdy nosi się go dłużej niż godzinę.
  • posiada wytrzymałe mocowanie i nie pęka na szwach.
  • Jest w stanie stworzyć szczelną ochroną ust i nosa, ale jednocześnie gwarantuje swobodę oddychania.

Maseczki antysmogowe Respro – jakość warta swojej ceny

Uważasz, że materiałowa maseczka za kilka złotych będzie stanowić odpowiednią ochronę przed zanieczyszczeniami? Jesteś w błędzie. Taki produkt sam w sobie nie nadaje się do filtrowania czegokolwiek. Tylko maska antysmogowa z systemem wymiennych filtrów jest w stanie zapewnić właściwe powstrzymywanie szkodliwych cząsteczek.

W maskach Respro zastosowano różne rodzaje filtrów, które można dobrać w zależności od preferencji użytkownika. Bardzo skuteczne są te, które łączą skuteczność warstwy Hepa-Type z warstwą złożoną z dynamicznego węgla aktywnego. Dzięki temu chronią przed cząstkami stałymi oraz przed szkodliwymi związkami chemicznymi, które pochodzą ze spalin, dymu itd. Przy tym gwarantują komfort swobodnego oddychania i noszenia. Takie rozwiązania idealnie sprawdzą się podczas każdej aktywności fizycznej: od sportu po zwykłe spacery.

Maski przeciwsmogowe Respro warto wybrać także ze względu na solidność ich wykonania. Anatomiczny kształt czaszy maski dopasowuje się do twarzy, solidny rzep z regulowaniem pomaga w jej stabilnym utrzymaniu, a dodatkowo wzmocnione szwy zwiększają jej odporność na uszkodzenia. Do maseczek Respro można dobrać wymienne filtry, co znacznie przedłuża ich trwałość i pozwala oddychać prawdziwie czystym powietrzem.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki