Pijany jaworznianin napadł na obsługę kebaba

Nietrzeźwy 44-letni jaworznianin napadł na obsługę kebaba w centrum Jaworzna. Policjanci po kilkunastu minutach od zgłoszenia napaści zatrzymali podejrzanego Michała R.

REKLAMA

Wstępnie sformułowano zarzuty wobec mężczyzny w postaci: żądania wydania pieniędzy, kierowania gróźb pozbawienia zdrowia, a nawet życia.

Całe zajście zarejestrował monitoring zainstalowany w lokalu. Na nagraniu widać jak agresor najpierw uderza mężczyznę stojącego za kasą, a po chwili wchodzi na zaplecze, gdzie najpierw dusi młodą dziewczynę, a potem zmusza ją do oddania pieniędzy.

Po zatrzymaniu nietrzeźwy 44-letni mieszkaniec Jaworzna trafił do policyjnego aresztu. W kolejnym dniu zostały mu postawione zarzuty rozboju i kierowania gróźb karalnych wobec obsługi lokalu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara od 2 do 12 lat więzienia.

Właściciele i obsługa są zaniepokojeni faktem, że osoba, która dopuścił się tak brutalnego czynu, nie została tymczasowo aresztowana. Prokuratura nie zdecydowała się na taki środek zapobiegawczy.

– Na tym etapie postępowania nie było przesłanek do wystąpienia z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – informuje w rozmowie z jaw.pl Prokuratura Rejonowa w Jaworznie.

Na sprawce rozboju nałożono środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do poszkodowanych na odległość 50 metrów.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ