Sobotni mecz LKS-u Zgody Byczyna z MKS-em Babią Górą Sucha Beskidzka do łatwych nie należał. Spotkanie było niezwykle zacięte, by w końcu drużyny podzieliły się punktami.

REKLAMA

Początek spotkania należał do przyjezdnych. Już w drugiej minucie Maciej Stróżak strzałem z dystansu pokonał golkipera gospodarzy – Grzegorza Ryszkę. Ta sztuka jeszcze raz udała się Stróżakowi w 7. minucie, tym razem strzał oddał z odległości pięciu metrów. Te straty tylko nakręciły piłkarzy Zgody, którzy parli do przodu, stwarzając sytuacje bramkowe. Świetne zagranie do Nikodema Wojewody, ominięcie obrony i strzał, jednak prosto w bramkarza przyjezdnych. Również Marcin Smolik mógł pokonać Mateusza Sobalę, którego próbował lobować. Kąt był jednak na tyle duży, że piłka opuściła ostatecznie boisko, mijając słupek po zewnętrznej stronie. Tymczasem Ryszka jeszcze raz musiał wyciągać piłkę ze siatki bramki, ale w tym przypadku sędzia boczny wskazał na pozycję spaloną. W 44. minucie po dośrodkowaniu w pole karne gości doszło do zamieszania, które wykorzystał świetnie ustawiony Dawid Kempka, strzelając bramkę kontaktową.

W drugiej połowie pierwsi pokazali się piłkarze z Byczyny. Tuż po gwizdku Smolik uderzył głową piłkę, ta jednak powędrowała obok słupka. W 67. minucie meczu Oskar Szczurek uderzył piłkę po ziemi, a odbity strzał przez bramkarza dobił skutecznie, nadbiegający w pole karne, Smolik. Remis stał się faktem. Każda z drużyn mogła jeszcze przechylić szalę na swoją stronę, ale żadnej się to nie udało. Strzał gości minął blisko słupek, a samotny rajd Kempki zakończył się wywrotką przed polem karnym. Sędzia w tej sytuacji nie dopatrzył się wolnego, a na boisku zrobiło się nieco nerwowo. Remis w Byczynie dał drużynie prowadzonej przez Łukasza Nowaka jeden, jakże cenny punkt.

LKS Zgoda Byczyna – MKS Babia Góra 2:2 (1:2)
Stróżak 2′, 7′, Kempka 44′, Smolik 67′

Zgoda: Ryszka (GK), Czerwiec (C), Chrapek, Bąk, Kurzawa, Siemek, Szczurek, Kempka, Nowak, Smolik, Wojewoda
zmiana: Kawala (GK), Orawski, Bartyzel, Przebindowski, Siewniak

Babia Góra: Sobala (GK), Talaga J., Talaga G., Burliga, Bańdura,
Kociołek (C), Wójtowicz, Gołuszka Ł., Stróżak, |Pacyga, Bala
zmiana: Szwed, Kadela, Gałusz J., Drabik, Mika

jargal

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki