REKLAMA

Decyzja o zakupie nowego lokum dla rodziny zawsze wiąże się z wieloma dylematami. Nowe mieszkanie powinno zapewnić komfort i spełniać oczekiwania przyszłych właścicieli. Na co warto więc zwrócić uwagę przy poszukiwaniu mieszkania dla czteroosobowej rodziny? Jak potrzeby mieszkaniowe takiej rodziny mogą zmieniać się z upływem lat? Czy kupujący jest w stanie już w momencie zakupu zapewnić sobie odpowiednie mieszkanie na wiele następnych lat?

Decyzja o zakupie nowego lokum dla rodziny zawsze wiąże się z wieloma dylematami. Nowe mieszkanie powinno zapewnić komfort i spełniać oczekiwania przyszłych właścicieli. Na co warto więc zwrócić uwagę przy poszukiwaniu mieszkania dla czteroosobowej rodziny?  Jak potrzeby mieszkaniowe takiej rodziny mogą zmieniać się z upływem lat? Czy kupujący jest w stanie już w momencie zakupu zapewnić sobie odpowiednie mieszkanie na wiele następnych lat?

Wybór mieszkania dla 4-osobowej rodziny – ile pokoi?

Nie każdy kupujący nowe mieszkanie od dewelopera jest w stanie wybrać dla siebie idealne mieszkanie. Decyzja o zakupie musi być podjęta w oparciu nie tylko o potrzeby, ale także uwzględniać możliwości finansowe. Jak więc optymalnie dobrać liczbę pokoi, w których zamieszka rodzina?

Śmiało można stwierdzić, że dzieci w młodym wieku bez problemu mogą zamieszkać razem, dzieląc jeden pokój. Wraz z upływem czasu, gdy potrzeby dziecka stają się coraz większe, najlepszym rozwiązaniem jest jednak własny pokój. To miejsce do nauki, odpoczynku, zabawy i spotkań ze znajomymi – warto więc, aby nastolatek miał własny kąt w mieszkaniu.

Jeżeli czteroosobowa rodzina składa się z rodziców i dwóch maluchów, może komfortowo mieszkać nawet w niedużym, dwupokojowym mieszkaniu. Optymalne, przynajmniej przez pierwsze lata życia dzieci, będzie mieszkanie składające się z trzech pokoi. Czteropokojowe lokum dla czterech osób będzie natomiast najbardziej komfortowe.

Rodzice z własną sypialnią, czy śpiący w salonie?

Częstą decyzją w przypadku czteroosobowych rodzin jest połączenie salonu z sypialnią rodziców. Takie rozwiązanie pozwala na decyzję o zakupie mniejszego mieszkania, które nie będzie posiadało dodatkowej sypialni. Warto zastanowić się nad tym i przemyśleć, czy ewentualne niedogodności nie stworzą niepotrzebnych problemów podczas korzystania z takiego mieszkania.

Znaczny spadek komfortu użytkowania takiego mieszkania będzie miał miejsce szczególnie, gdy salon połączony jest a aneksem kuchennym. Mieszkania z rynku pierwotnego często są projektowane z myślą o właśnie takiej aranżacji wnętrza, być może nie będzie możliwości łatwego przebudowania mieszkania, aby salon stał się oddzielnym pomieszczeniem.

Mieszkanie od dewelopera dla rodziny – jakie dodatkowe udogodnienia?

Nowo budowane mieszkania często posiadają wiele udogodnień, które docenią rodziny z dziećmi. Pierwszym z nich może się wydawać miejsce parkingowe do dyspozycji właściciela mieszkania. To rozwiązuje problem z szukaniem wolnego miejsca, co jest kluczową kwestią, gdy w rodzinie są małe dzieci. Posiadanie własnego parkingu, na przykład w podziemnym garażu, znacznie zwiększa komfort użytkowania mieszkania.

Konieczność noszenia dziecięcego wózka po schodach i stawiania go wewnątrz mieszkania również nie jest atrakcyjną wizją. Rozważając zakup mieszkania od dewelopera, warto sprawdzić, czy w budynku znajduje się specjalne pomieszczenie na wózki lub rowery.

Wiele nowoczesnych mieszkań posiada dodatkową komórkę lokatorską. To dość istotne, gdy rodzina posiada sporo rzeczy, które używane są sezonowo (zimowe kurtki, narty, sprzęt plażowy, itp).

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki