Zapraszam na kolejne wycieczki krajoznawcze. Tym razem osoby zainteresowane muszą się stawić w Chrzanowie przy ulicy Mickiewicza 13 do godziny 9.00. Cel wyprawy określą zebrani uczestnicy. Nie będzie Jaworzna. Priorytetem będzie obszar położony na wschód od Chrzanowa.

REKLAMA

Te wycieczki to kontynuacja pewnej tradycji, zaczęło się w 2000 roku, polegającej na penetrowaniu obszaru położonego w promieniu do 50 kilometrów od miejsca zbiórki. Podczas wycieczek priorytetem są osobliwości przyrody ożywionej i nieożywionej. Czasami zdarza się konieczność przedzierania przez bezdroża. Uczestnicy pokrywają jedynie koszty przejazdów. Uczestnicy wycieczek ubezpieczają się we własnym zakresie. Ot i tyle.

Piotr Grzegorzek

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

3 KOMENTARZE

  1. Dziękuję wszystkim uczestnikom tej wycieczki. Tych, którzy się lękali informuję, że pojechaliśmy daleko na południe od Chrzanowa. I tak w rejonie Zagórnika dokładnie spenetrowaliśmy okolicę Przełęczy Biadasowskiej zdobywając między innymi pobliską Wapiennicę. Następnie był Kościół oraz formacja Łupków Wierzowskich. Trzecim etapem była przerwa na kawę i coś w Andrychowie oraz krótki spacer po centrum. W czwartym etapie zaliczyliśmy Graboszyce odbywając na początku spacer w kierunku Skawy a następnie kościoła p.w. św. Andrzeja Apostoła. Po obiadokolacji w Zatorze powróciliśmy do Chrzanowa. Wystartowaliśmy o 9.00. Powróciliśmy o 19.00. Pełne fotoreportaże znajdą się tutaj – https://www.bio-forum.pl/messages/3280/1202508.html – ale najwcześniej za dwa tygodnie. Kolejka obowiązuje.