Przez dwa dni zawody o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom zgromadziły przeszło 400 reprezentantów 35 klubów sportowych z Polski, Rumunii, Republiki Czech, Słowacji i Węgier. Po dwuletniej przerwie w tej cyklicznej imprezie wystąpili także przedstawiciele Jaworznickiej Szkoły Guja Jiujutsu, którzy tym razem wywalczyli cztery medale w kategorii dzieci najmłodszych.

REKLAMA

Nie do zatrzymania była Kaja Guja, która wygrała dwie walki przed upływem regulaminowego czasu walki by w finale zwyciężyć starszego o dwa lata reprezentanta gospodarzy Wojciecha Dudka. W decydującym starciu młodsza i lżejsza od swego przeciwnika jaworznianka z powodzeniem zastosowała tzw. „chwyt księdza”, którym sprowadziła rywala na plecy , po czym z pozycji bocznej przeszła do dosiadu.

Trzecie miejsce w tej samej kategorii wywalczył Wojciech Stachańczyk. Brązowe medale w wyższych kategoriach przypadły Antoniemu Chechelskiemu i Ninie Stachańczyk.

Nie powiodło się tym razem Oli Guji, która odpadła w eliminacjach oraz Filipowi Ślusarczykowi i Kamilowi Pawlikowi, którzy w swoich kategoriach wagowych stanęli tuż za podium zajmując czwarte miejsce po czterech pojedynkach. Dla chłopców zawody w Wolbromiu stanowiły debiut w dyscyplinie olimpijskiej judo. Czwarte miejsca to spory sukces zapowiadających się w sportach walki wojowników trenujących polskie Jiujutsu w Centrum Mistrzostwa Sportowego GujaKan w Jaworznie.

Przed nimi kolejne starty w październiku, listopadzie i w grudniu. Trener Tomasz Guja wierzy w sukces swoich podopiecznych, którzy od września mają okazję trenować codziennie doskonaląc techniki w stójce, w parterze, a także chwyty judo, zapaśnicze oraz elementy kickboxingu. Specyficzny wszechstronny trening wymaga dyscypliny i systematyczności.

Jak podkreślają rodzice, wymagający charyzmatyczny szkoleniowiec  jest zdania, że bez talentu, ale też posłuszeństwa i atmosfery ciężkiej pracy już od najmłodszych lat osiągnięcie sukcesów w światowym sporcie nie jest możliwe.

źródło: Guja Jiujutsu

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki