Żyj i Pozwól żyć innym. Profilaktyczne działania Policji

Z okazji trwającego Europejskiego Tygodnia Mobilności Jaworzniccy Policjanci zaprosili I Liceum Ogólnokształcące do wzięcia udziału w nietypowej akcji.

Europejski Tydzień Mobilności trwa od 16 do 22 września, z tej okazji pierwszoklasiści z Liceum im. Tadeusza Kościuszki pomagali policjantom, podczas przeprowadzania kontroli drogowych. Młodzież w ramach Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach apelowała do zatrzymanych do rutynowej kontroli kierowców, o przestrzeganie przepisów drogowych.

REKLAMA

Dyrektorka szkoły Patrycja Pietraszczyk podkreśla jak ważna, jest to inicjatywa— szczególnie dla ludzi młodych, którzy w najbliższym czasie będą rozpoczynać kursy na prawo jazdy.

Podczas prowadzonej akcji licealna młodzież została uświadomiona o możliwych zagrożeniach — policjanci przypomnieli również o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. To wszystko w ramach hasła: Żyj i pozwól żyć innym. Policjanci wielokrotnie podkreślali, że każdy z uczestników ruchu drogowego wpływa na bezpieczeństwo.

Uczniowie byli zadowoleni z przeprowadzonej akcji. Uważają, że bezpieczeństwo na ulicach jest bardzo ważne.

Policjanci przypominają o włączaniu świateł, zapinania pasów i dostosowania prędkości. Podczas prowadzenia samochodu należy koncentrować się na jeździe i pamiętać, że piesi mają pierwszeństwo na przejściach. Kierowcy zawsze muszą być trzeźwi i nie mogą być pod wpływem środków odurzających.

Więcej informacji o kierujących pod wpływem alkoholu w mieście przeczytasz tutaj: – 91 kierujących na podwójnym gazie zatrzymanych w Jaworznie

Każdego roku w wypadkach ginie ponad 1 300 000 osób.
Uważajmy na siebie i innych!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki