REKLAMA

Uczysz się angielskiego, ale Ci nie idzie? Chcesz spróbować innych metod nauki? Ten artykuł jest dla Ciebie.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, nauka angielskiego i innych języków obcych w szkole rzadko kończy się sukcesem. Trudno dokładnie powiedzieć, co jest przyczyną tego stanu rzeczy.

Sądzę, że kluczem do sukcesu jest sprawienie, aby nauka języka była choć odrobinę przyjemna. Jeżeli coś jest przyjemnością, robimy to dosyć często i często do tego wracamy 🙂 Przy nauce języka jest to bardzo ważne, ponieważ jest to dosyć długi proces.

Dzisiaj postanowiłem Wam pomóc i podzielić się z wami trzema stronami internetowymi, które w nieco mniej konwencjonalny sposób pomagają w nauce.

Trzy świetne strony do nauki angielskiego

Jeżeli lubicie czytać różnego rodzaju krótkie opowiadania i dialogi, koniecznie sprawdźcie Repeto. Na stronie odnajdziecie kilka różnych kursów językowych. Osobiście polecam dwa kursy dla początkujących: English short stories for beginners i English conversations dialogues.

Kursy Repeto mają nam ułatwić szybkie zapamiętanie słownictwa i metoda nauki jest bardzo łatwa. W trakcie każdej lekcji, na różnych jej etapach spotykamy to samo słownictw. Nowe słówka i wyrażenia mogą pojawiać się w postaci slajdów, ćwiczeń ‘wybierz i upuść’ czy listy słówek. Oczywiście, te same słówka odnajdziemy w głównej części lekcji, która zawsze jest krótkie opowiadanie lub łatwy dialog.

Wielokrotnie spotykanie tego samego słownictwa powoduje, że wyrażenia, których się uczymy łatwiej nam zapamiętać i na trwale umieścić w pamięci. Jeśli nigdy nie uczyliście się w ten sposób, to zdecydowanie polecam takie interakcyjne kursy!

Drugą stroną, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę jest Mylanguageexchange. Nauka odbywa się tutaj przez rozmowę w obcym języku, z tego powodu musimy być na nieco wyższym poziomie.

Ale bez przesady, zdaniem niektórych poliglotów (np. Benny Lewis) powinniśmy mówić w obcym języku od pierwszego dnia. Osobiście nie wydaje mi się to dobrym pomysłem – mówienie w języku, którego zupełnie nie znamy, jest dosyć stresujące. Ale jeśli tylko wzniesiemy się na poziom (A2), to zdecydowanie warto spróbować swoich sił.

Więc rejestrujemy się na stronie i szukamy osoby, która zna angielski i chce się uczyć polskiego. Możemy korespondować w obu językach, ale lepszym rozwiązaniem jest spotkanie się online (Skype, Zoom, Google Meet) i rozmowa w obu językach. Pół godziny rozmawiamy po polsku i pół godziny po angielsku.

Dlaczego ten sposób jest dobry? Rozmawianie po angielsku jest najlepszym sposobem na doskonalenie umiejętności mówienia a spotykanie innych ludzi, którzy tak jak my interesują się językami, jest interesujące i przyjemne. Kto wie, może w ten sposób znajdziemy przyjaciela czy przyjaciółkę?

Ostatnia strona na naszej liście to Lyricstraining. Właściwie jest to nie tylko strona internetowa, ale również aplikacja na telefon. Większość z nas lubi muzykę i codziennie słucha wielu piosenek. Prawdopodobnie większość z nich jest po angielsku. A gdyby słuchając przy okazji uczyć się języka?

Właśnie taki pomysł mieli twórcy serwisu. Uczymy się angielskiego słownictwa, oglądając klipy wideo i słuchając muzyki. Do każdego filmiku dołączono napisy oraz pomocne strzałki, dzięki którym możemy łatwo przeskakiwać do przodu i do tyłu wielokrotnie powtarzając słówka.

Ta metoda naprawdę działa, zwłaszcza jeśli poświęcimy nieco więcej czasu i nauczymy się całej piosenki na pamięć. Jeżeli nam to się uda, to możemy podśpiewywać sobie daną piosenkę, utrwalając sobie jeszcze bardziej angielskie słownictwo 🙂

Myślę, że nauka z piosenkami jest naprawdę bardzo przyjemna i efektywna.

To właściwie wszystko na ten temat. Mam nadzieję, że te trzy strony Was zainteresowały i że pomogą Wam dotarciu do poziomu ‘fluent’.

Dajcie znać w komentarzach jeśli znacie jakieś inne ciekawe strony i lepsze sposoby nauki.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki