Mały Krzysiu przez złą diagnozę lekarską potrzebuje zabiegu za 250 tysięcy złotych

Mały Krzyś przez niewłaściwą diagnozę lekarską ucierpiał na zdrowiu. Przez rok rodzicie nie wiedzieli co dolega ich synowi. Sytuacja pogorszyła się, gdy z wybieganego chłopca znowu mógł tylko leżeć, dlatego jego rodzicie proszą o pomoc w zbiórce na jego leczenie.

Krzyś z rodzicami
REKLAMA

Aleksandra Leśko, mama Krzysia tłumaczy, że malec cierpi na wyściółczaka trzeciego stopnia, który jest wyściółczakiem złośliwym. Był usadowiony w móżdżku i naciskał na rdzeń kręgowy. Został usunięty 2 miesiące temu, ale Krzyś dalej musi przejść protonoterapie, a aby to zrobić, musi pojechać do Essen w Niemczech, gdyż tam takie zabiegi są wykonywane.

Co ciekawe, w Polsce także jest maszyna do protonoterapii, ale z jakiegoś powodu nie jest używana. Koszt samego zabiegu sięga 250 tysięcy złotych i oczywiście nie jest refundowany, dlatego rodzice Krzysia muszą poradzić sobie sami.

Z tego też powodu stworzyli na portalu Facebook stronę oraz grupę, gdzie można licytować różne przedmioty z których zysk wędruje na zbiórkę dla Krzysia. Oprócz tego organizowany był festyn w jego sprawie, pikniki czy w najbliższym czasie odbędzie się spektakl teatralny z różnymi gwiazdami, które także będą zbierały na jego leczenie. Obecnie zebrali już około 150 tysięcy złotych i liczą, że uda zebrać się brakujące 100 tysięcy.

Jako rodzice chorego dziecka chcą mocno podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się i przyczyniają się do pomocy w sprawie Krzysia. Dziękują za udostępnienia, wpłaty i wsparcie. Życzą także innym rodzicom chorych dzieci, aby ich zbiórki skończyły się jak najszybciej i aby ich dzieci miały szanse na leczenie. Ponadto przestrzegają, aby nie ufać bezgranicznie jednemu lekarzowi, gdyż sami są przykładem, że gdyby poszli do innych specjalistów, to diagnoza zostałaby wydana już rok temu.

Mały Krzyś potrzebuje naszej pomocy, aby móc wrócić do zdrowia. Mimo że na pierwszy rzut oka jest uśmiechniętym dzieckiem, to aby móc być w pełni szczęśliwym potrzebuje tego zabiegu i naszego wsparcia, dlatego zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki dla tego małego gentlemana.

Zbiórka dla Krzysia

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki