REKLAMA

Pamiętacie 2,5- letnią Zuzię z Jaworzna, która musi walczyć ze straszną chorobą, jaką jest ostra białaczka limfoblastyczna? Jest taka mała a tak wiele już przeszła, jednak walczy, nie poddaje się.

Dla tej małej, dzielnej dziewczynki, każdy dzień wygląda tak samo, czyli walka z chorobą, szpital, tak bardzo brakuje jej normalności, i życia takiego jakie mają inne dzieci. Życia jakie miała jeszcze przed chorobą.  Domu, w którym czuje się bezpiecznie, bliskich, których ma przy sobie każdego dnia, zwykłego wyjścia na plac zabaw. Choroba zmieniła zupełnie życie tego małego aniołka o 180 stopni, tej małej pełnej życia dziewczynki. Jednak mimo tego nie poddaję się, jest bardzo dzielna.

 

Zuzia już od 24 lipca leży na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Samodzielnym Szpitalu Klinicznym nr 1 im. Stanisława Szyszki w Zabrzu, gdzie leczona jest chemią. Mija miesiąc za miesiącem, kiedy to jej domem stał się szpital. Jednak jest silna i dzielna. Ma ogromne wsparcie rodziców, dziadków i wśród lekarzy, którzy robią wszystko, by dziewczynka przeszła przez tę okropną chorobę. Leczenie szpitalne będzie trwać 2 lata i nie wiadomo kiedy dokładnie opuści szpital, jeśli opuści szpital do roku, to leczenie będzie domowe w postaci chemii doustnej i leków.

Zuzia złapała wirusa, była nawadniania kroplówką, plus bieżące leczenie bez chemii, oczywiście dlatego, że przy wirusie nie ma. Leczenie postępuje do przodu, raz jest dobrze, raz źle, gdy spadają płytki krwi, więc już po punkcji, która była w tygodniu miała krew przetaczaną. Zaczęliśmy II cykl chemii w kroplówce. Zuzia czuje się dobrze, uczestniczy w różnych zajęciach, na oddziale jest bardzo głośna, gdzie się wszyscy śmieją, bo jest bardzo zabawna. Nasza zbiórka, którą utworzyliśmy, na pomagam.pl, niestety stanęła w miejscu, a nawet każde udostępnienie się liczy, dla nas to bardzo dużo więc o to państwa bardzo prosimy. Jeżeli nie wpłatą wspomóc zbiórkę to chociaż udostępnieniem. Wszystkim Osobą pomagającym bardzo dziękujemy.– Rodzice Zuzi.

Każdy, kto chce tylko pomóc Zuzi może, wpłacić datek na stronie www.pomagam.pl – „Dla małej Zuzi”. Również na Facebooku utworzona została grupa „Dla Zuzi”, gdzie można licytować różne przedmioty i w ten sposób również pomóc.

Rodzice będą potrzebowali dla Zuzi suplementy diety, nierefundowane leki. Trzeba będzie też ponieść koszty postrehabilitacyjne. Dlatego każda wpłata na pomagam.pl, jest dla rodziców Zuzi naprawdę na wagę złota. Oczywiście za każdą wpłatę serdecznie dziękują. Poniżej udostępniamy link do zbiórki i link do grupy na której można licytować przedmioty:

https://pomagam.pl/mhr63r?fbclid

https://www.facebook.com/groups/743800939653321/?ref=share

Jeśli pieniążki ze zbiórki zostaną nie wykorzystane to my rodzice Zuzi przekażemy je dziecku które najpilniej potrzebuje.

Pamiętajmy dobro zawsze wraca!

 2,5- letnia Zuzia z Jaworzna i okropna diagnoza- ostra białaczka. POMAGAMY ZUZI!

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki