Paweł Bańkowski o planach jaworznickiego PO

W jaworznickim kole Platformy Obywatelskiej odbyły się wybory na przewodniczącego, którym został Paweł Bańkowski. Nowy przewodniczący przedstawia nam całe wyniki wyborów.

REKLAMA

Koło Platformy Obywatelskiej w Jaworznie przeprowadziło wewnętrzne wybory zarządu. Mandat przewodniczącego uzyskał po raz kolejny Paweł Bańkowski, a zastępcy poseł Wojciech Saługa. Wybrano również skarbnika oraz sekretarza.

Jak przypomina przewodniczący koła, już za dwa lata odbędzie się maraton wyborczy tzn. wybory samorządowe oraz parlamentarne, do których przygotowują się członkowie koła. Co prawda wybory parlamentarne być może odbędą się wcześniej, ale jak dobrze wszyscy wiedzą, w Radzie Miejskiej funkcjonuje klub radnych, którzy startowali z komitetu Platformy Obywatelskiej i współpracują przy zbieraniu uwag od mieszkańców Jaworzna w zakresie ich oczekiwań do zarządzania miastem.

Na pytanie, czy zamierza podejść jeszcze raz do rywalizacji o fotel Prezydenta Miasta Jaworzna, Pan Paweł Bańkowski odpowiada, że ma na to jeszcze czas, aby rozważyć swoją kandydaturę. Po rozmowach z mieszkańcami jest natomiast przekonany, że jaworznianie oczekują zmian i trzeba to powiedzieć głośno. Według niego obecna władza w mieście, przez kilkanaście lat sprawowania urzędu, pokazała, że nie jest w stanie uzyskać nowych, dużych inwestycji do rozwoju miasta, które oferowałyby również nowe miejsca pracy. Obserwując sąsiednie miasta, można zauważyć, że ich strefy ekonomiczne działają bardzo prężnie, a w Jaworznie zostało to zaniedbane, co nie wróży niczego dobrego, gdy popatrzy się na trudny okres transformacji sektora górniczego, jaki nas czeka. W końcu to górnictwo jest głównym filarem miejsc pracy w mieście. Paweł Bańkowski uważa także, że mrzonki w postaci IZERY i związanymi z nią miejscami pracy są zbyt odległe, aby mogły wpłynąć na zmianę tej sytuacji. Obawia się, że Jaworzno może stać się sypialnią dla Katowic czy Krakowa, bo władza przespała kilkanaście lat rządów, podczas których nie przyciągnęła do miasta dużych biznesów.

Już za dwa lata okaże się, kto będzie u władz miasta. Mieszkańcy natomiast z pewnością mają nadzieje, że bez względu na to, kto to będzie, miasto wciąż będzie szło do przodu, gdyż gdy nie ma progresu, zawsze następuje regres.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki