Piotr „Gutek” Gutkowski na scenie Relaksu

Piotr „Gutek” Gutkowski zaprezentował się w sobotę 2 października na deskach Klubu Relax. Był to bardzo dobrze przyjęty koncert. Gutkowski to były frontman zespołu Indios Bravos. Od dłuższego czasu muzyk skupia się na własnej działalności muzycznej, co też wyśmienicie mu wychodzi.

REKLAMA

Z nową grupą zagrał już trzy trasy koncertowe. W Jaworznie zaprezentował m.in. utwory ze swojej pierwszej solowej płyty „Stan rzeczy”. Lektura komentarzy pod video muzyka jest wciągająca, np. piszą, że „…„Gutek” nie pcha się na każde imprezy w TV”, co komentujący uznaje za wielką zaletę. My zaś pytamy muzyka, ale dlaczego się nie pcha, czy popularność nie jest fajna?

Drążymy temat komentarzy. Pisuje się o Gutkowskim, że to „jeden z najlepszych wokali w kraju”, wprost „geniusz”, wyrazom uwielbienia nie ma końca. Czy muzyk nieskromnie te opinie podziela?

Wideo singla „Ogniwa” towarzyszy reklama apartamentowców w Poznaniu. Spece od reklamy uznali więc, że to dokonały utwór dla elity finansowej. Tak naprawdę z myślą o kim pisze Gutkowski?

Gdyby było tak, że muzykom nie podoba się ich własna twórczość, to pewnie by nie pisali. Wobec czego pytamy Gutkowskiego, co jego zdaniem w płycie „Stan rzeczy” udało mu się najbardziej.

Na stronie „Cytaty sławnych ludzi” widnieje taki oto cytat z Gutkowskiego: „nie myślcie szablonowo i sztampowo, bo schematy są zbędne w naszym życiu”. Nam wydaje się dokładnie tak samo, i tak też szablonowo kończymy tę relację.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki