Apel o pomoc skierowany do internautów przyniósł efekt. Dzięki czujności i informacji mieszkańca naszego miasta, jaworzniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież i usiłowanie kradzieży katalizatorów z zaparkowanych samochodów. Po sprawdzeniu osób w policyjnych systemach okazało się, że mężczyźni byli już wcześniej karani. Policja prowadzi czynności w tej sprawie.

Wyposażenie podejrzanych
REKLAMA

Dyżurny jaworznickiej komendy w piątkową noc odebrał zgłoszenie o podejrzanie zachowujących się osobach na osiedlowym parkingu. Na miejsce niezwłocznie udał się patrol policji, który ujawnił podniesiony na krawężniku pojazd, z którego został już wycięty katalizator oraz drugi pojazd, który był przygotowany do wycięcia katalizatora. Podczas czynności mundurowi zauważyli również zaparkowany na obcych numerach rejestracyjnych samochód marki Opel, w którym przebywało dwóch mężczyzn.

Na pytanie, co tutaj robią nie potrafili logicznie odpowiedzieć. Znaleźli przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstwa. Zatrzymani mężczyźni podejrzewani są za kradzież oraz usiłowanie kradzieży, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej strawie nadal trwają a wobec mężczyzn, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Katalizatory kradzione są zwłaszcza ze starszych samochodów, złodziei do kradzieży tego elementu zachęca stosunkowy łatwy dostęp i duża wartość. Wymontowanie tej części wydechu zajmuje przestępcy zaledwie kilka minut, a zawarte w nim metale szlachetne sprawiają, że można go szybko sprzedać za sporą gotówkę.

KMP Jaworzno, foto. Archiwum

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki