Rafako i Tauron skierowały wspólny wniosek do Sądu Polubownego przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej o wznowienie mediacji w sprawie prac przy bloku 910 MW w Jaworznie.

REKLAMA

Przypomnijmy, że 28 września Rafako wniosło do Sądu Polubownego przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej oświadczenie o woli zakończenia mediacji prowadzonej od kilku miesięcy ze spółką Nowe Jaworzno Grupa Tauron. Decyzja miała być spowodowana dotychczasowym bezowocnym przebiegiem negocjacji.

Rafako zaczęło również wycofywać pracowników w terenu bloku 910 MW – termin naprawy wartej prawie 6,5 mld zł, ustalony na 25 lutego, wydawał się po tym nierealny do zrealizowania. Było to efektem braku porozumienia z Tauronem w sprawie zainwestowania w raciborską spółkę przy jej kłopotach finansowych.

Jednak 6 października konsorcjum Nowego Jaworzna Grupy Tauron, Polimeksu Mostostalu i PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych podpisało list intencyjny w sprawie nabycia akcji Rafako. Teraz Rafako poinformowało o złożeniu wspólnego wniosku do Sądu Polubownego przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej o wznowienie przerwanych 28 września mediacji. Prace naprawcze bloku 910 MW mogą więc zostać w niedalekiej przyszłości wznowione.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki