„RozeGRAJ dobrą lekcję” czyli nauka przedsiębiorczości w Szkole Podstawowej nr 17 w Jaworznie

Szkoła Podstawowa nr 17 w Jaworznie wzięła udział w projekcie „RozeGRAJ dobrą lekcję”. Brzmi interesująco i jak się okazuje, dokładnie tak jest, bo w końcu nauka poprzez zabawę to złoty środek do sukcesywnej edukacji młodego pokolenia.

REKLAMA

Wojciech Grzybowski, lider projektu, tłumaczy, że „RozeGRAJ dobrą lekcję”, to nie jedna gra planszowa, a 10 gier, czyli 10 lekcji, które składają się na cały projekt. Głównym celem projektu jest niestandardowe podejście, do nie tak łatwego tematu, jakim jest przedsiębiorczość. Wszystko podzielone jest na dwa obszary. Pierwszy skupia się na przedsiębiorczość, myśleniu projektowym, czy zarządzaniu projektami i ma to być bezpośrednim odpowiednikiem tego, że biznes jest właśnie jednym wielkim projektem, tak jak projektami jest przygotowanie do matury, codzienne lekcje czy wszelkiego rodzaju eventy. Drugi obszar pracuję nad rozwojem osobistym czy budowaniem własnej efektywności.

Przez ostatni rok zespół pracował nad pomysłami tych gier i dzisiaj można już doświadczyć efektu ich pracy. Pedagodzy czy doradcy uczą się tych gier i już zastanawiają jak skorzystać z nich podczas swoich lekcji, czy spotkań, tak aby dzieci bawiły się, jednocześnie ucząc przedsiębiorczości.

Co ważna każda szkoła może wziąć udział w projekcie. Jego organizatorzy chcą dotrzeć do wszystkich szkół w Polsce, gdyż stworzyli ją właśnie po to, aby każdy nauczyciel mógł taką otrzymać całkowicie za darmo.

Dyrektor szkoły podstawowej nr 17, Pani Anna Wojkowska tłumaczy, że postanowiła dołączyć do projektu dzięki dwóm, swoim nauczycielom, którzy w okresie wakacji odbyli 3-dniowe szkole właśnie z tego projektu. Po przybyciu do szkoły, na nowy rok szkolny, postanowili podzielić się swoimi doświadczeniami i zaproponowali, aby ściągnąć go właśnie do ich szkoły. Jako że Pani dyrektor nastawiona jest na inną, innowacyjną edukacji, zgodziła się, aby zaprosić twórców do Jaworzna.

Tym samym okazało się, że SP 17 jest swego rodzaju prekursorem w mieście i jako pierwsi ugościli ten młody, rozrastający się projekt w naszym mieście. Jak dodaje Pani Anna, celem tego projektu są uczniowie i chęć niesienia pomocy dzieciom przy edukacji. Dzięki temu będą mogły nauczyć się inaczej pracować w grupie, zrozumieć czym jest zdrowa rywalizacja i współpraca.

Każdy nowy pomysł na dotarcie z wiedzą do dzieci i nastolatków to dobry pomysł, szczególnie gdy się sprawdza i widać zamierzone efekty.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki