ŚFISTAK? Co to takiego? – „Miłość, radość i piękni ludzie”

Wszyscy wiedzą, czym jest świstak, rodzajem ssaka z rodziny wiewiórkowatych, jednakże nie wszyscy wiedzą czym jest ŚFISTAK czyli Śląski Festiwal Improwizacji Scenicznej TAKowice, którego pierwsza edycja odbędzie się już między 22 a 24 października w Kinoteatrze Rialto w Katowicach.

REKLAMA

Szymon Paszek, organizator oraz czołowy improwizator na Śląsku tłumaczy nam czym jest ten festiwal. ŚFISTAK, czyli Śląski Festiwal Improwizacji Scenicznej TAKowice to pierwsze takie wydarzenie w województwie, podczas którego będzie można obejrzec 6 unikalnych spektakli i cały przekrój improwizacji. Od krótkich form, przez Film Noir, czyli bardziej mroczny spektakl, aż po Musical Improwizowany wykonywany przez grupę Bez Puenty impro, która występowała z tą formą, chociażby na scenie Teatru Rozrywki, więc zdecydowanie jest na co czekać.

Sama improwizacja sceniczna, czyli tzw. impro to taki teatr gdzie nie ma scenariusza, aktorzy grają bez wcześniejszego przygotowania, tylko na podstawie sugestii publiczności. Wszystkie dialogi, piosenki czy fabuła jest improwizowana i dosłownie tworzona na oczach widzów.

Jeżeli jeszcze nie jesteście Państwo przekonani czy wybrać się na ten wyjątkowy festiwal to może przekona Was fakt, że będzie na nim świstak, do którego będzie można się przytulić, będzie również dużo pozytywnej energii, miłości, radości i pięknych ludzi jak przekonuje nas Szymon.

Ponadto każdego dnia festiwalu, po oficjalnym bloku spektakli, organizatorzy zapraszają na afterparty na wspólną integrację oraz dwa wyjątkowe wydarzenia kulturalne. Pierwszego wieczora “Najlepsi na końcu Stage”, czyli druga scena ŚFISTAKa – seria krótkich spektakli wystawianych przez wyróżnione grupy teatralne, które niestety nie zmieściły się na głównej scenie. Następnego dnia muzyczny impro jam, podczas którego uczestnicy odkryją, że improwizacja teatralna ma wiele wspólnego z wokalno-instrumentalną.

W ramach festiwalu uruchomiony zostanie również cykl warsztatów, przeznaczony przede wszystkim dla jego uczestników. Ich tematyką będą podstawy sztuki improwizacji teatralnej oraz jej zaawansowane techniki. Zajęcia poprowadzą Certyfikowani trenerzy Szkoły Impro Silesia, jak i gościnnie występujący na festiwalu mentorzy polskiej społeczności improwizacji scenicznej.

Brzmi to bardzo zachęcająco i trzeba przyznać, że ŚFISTAK może okazać się czymś więcej niż zwykłym festiwalem.

Grupa Bez Puenty Impro w zabawnym spektaklu

 

 

 

  

 - REKLAMA -
Zewnętrzne linki