Jaworzno jeszcze w październiku na podpisać z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną umowę w sprawie zarządzania Jaworznickim Obszarem Gospodarczym – powiedział PAP Janusz Michałek, prezes KSSE.

REKLAMA

Obszar gospodarczy powstanie dzięki niedawno przyjętej specustawie, dotyczącej głownie gruntów w Jaworznie i Stalowej Woli, która umożliwia zamianę terenów należących do Lasów Państwowych na inne tereny należące do Skarbu Państwa. Jak dowiadujemy się z wypowiedzi prezesa KSSE, Jaworzno pozyska grunty do końca 2021 roku, a jeszcze w tym miesiącu ma zostać podpisana umowa, wg której KSSE zostanie ich zarządcą.

– Do końca roku teren zostanie przekazany z Lasów Państwowych, zgodnie z ustawą, do miasta. My podpisujemy, jeszcze w tym miesiącu, umowę z miastem o przejęciu tych terenów – mówi prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Janusz Michałek.

Teren, który ma zostać przeznaczony na inwestycje, to około 300 ha gruntów w okolicy ul. Wojska Polskiego. Powstać ma na nich m.in. fabryka samochodów elektrycznych Izery (ok. 120 ha). Na wolnych 100 ha, wg planów KSSE, mieliby się znaleźć mali i średni przedsiębiorcy.

KSSE deklaruje, że teren pod inwestycje będzie w stanie przygotować w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

 

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ