Zrozumieć autyzm z Galerią Galena

Galeria Galena w Jaworznie wprowadza udogodnienia dla osób w spektrum autyzmu. Przygaszone światła, wyciszona muzyka, brak komunikatów to tylko niektóre propozycje.  Fundacja Spektrum Liberi z Chorzowa przybliża mieszkańcom codzienne problemy, z jakimi borykają się osoby autystyczne.

REKLAMA

Jest nam niezmiernie miło, że przy wsparciu merytorycznym Fundacji Spectrum Liberi, możemy sprawić, że nasza galeria staje się miejscem przyjaznym i komfortowym dla osób oraz rodzin z dziećmi w spektrum autyzmu. Galeria Galena zawsze chętnie angażuje się i promuje tego typu prospołeczne działania. Cieszymy się, że również nasi najemcy licznie włączają się w niniejszy projekt, dzięki czemu, wprowadzone udogodnienia umożliwią osobom z autyzmem komfortowe przebywanie w Galerii oraz zakupy – mówi Monika Bereś, Manager Centrum Handlowego Galeria Galera.

Edukacji nigdy za wiele, tak więc w sobotę 9 października rodzice i opiekunowie dzieci w spektrum autyzmu mogli skonsultować się z terapeutami. Dla młodszych mieszkańców przygotowano strefę z zabawkami sensorycznymi.

Czy jesteśmy w stanie zrozumieć osobę autystyczną? Z tym pytaniem udaliśmy się do pani psycholog Pauliny Lindner-Rozmus.

Sensoryczna instalacja CUBE pomaga w zrozumieniu innego świata, świata wrażliwego i nie do końca prostego. Takimi właśnie są osoby autystyczne, pełne wrażliwości, zamknięte w sobie. Być może te cechy sprawiają, że wśród nich znajdziemy również wybitne postacie.

Od teraz w Galerii Galena w godzinach od 9:00 do 10:00 nie będą emitowane bloki reklamowe ani komunikaty, a wszystko to po to, by wyjść naprzeciw osobom w spektrum autyzmu.

jargal

ZROZUMIEĆ AUTYZM. Akcja edukacyjna w Galenie

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki