Współistnienie w środowisku na całym świecie i w każdym czasie zwierząt oraz ludzi, doprowadza do sytuacji nieraz nieprzyjemnych. Zwłaszcza, gdy szkodliwe organizmy o których mowa to różnego rodzaju owady. Widoczne jest to zwłaszcza w rolnictwie, gdy szkodniki upraw tj. mszyce niszczą plony. Dlatego też stosuje się w tej gałęzi wiele środków ochrony roślin tj. opryski. Ale także w przydomowych uprawach roślin ozdobnych mamy do czynienia ze sporą ilością szkodników. Zwalczanie szkodników w naszych domach również wymaga stosowania specjalnych środków. Firmy profesjonalne zazwyczaj używają do biologicznego zwalczania szkodników takie środki, jakie jednocześnie są bezpieczne dla ludzi. 

Zwalczanie szkodników Warszawa

REKLAMA

Bardzo często pisząc o szkodnikach, autorzy skupiają się na tych, które mają wpływ na wzrost roślin rolnych. Tymczasem zwykły człowiek kojarzy głównie szkodniki domowe. Chociaż na świecie znajdziemy pożyteczne owady tj. pszczoły, to jednak w naszych domach często mamy inwazję nieproszonych, szkodliwych owadów tj. prusaki, karaluchy, pluskwy. Szkodniki te nie tylko budzą naszą odrazę, mogą powodować różne choroby. Zazwyczaj nie posiadają naturalnych wrogów. Dlatego tak ważne jest, aby zareagować na ich pojawienie się zanim wymkną się spod kontroli.

Dezynsekcja Warszawa to jedno z miejsc, gdzie można znaleźć pomoc, jeśli szkodnik pojawi się w naszym domu. Zwróć uwagę, że szkodniki to nie tylko ogromne szkody, ale także poważne zagrożenie dla ciebie i twoich bliskich. Ugryzienia pluskiew bywają nieprzyjemne, ale też mogą powodować dalsze problemy ze zdrowiem, dlatego należy zareagować szybko.

Samodzielne zwalczanie pluskiew Warszawa może nie być skuteczne, gdyż owady te aktywne są nocą, w dzień pozostając niewidoczne. Skuteczność działań specjalistów jest znacznie większa. Duże zagrożenie w naszych domach stanowią np. karaluchy. Także zatem zwalczanie karaluchów wymaga działań masowych z zachowaniem bezpieczeństwa, gdyż trudno się ich pozbyć samemu, nawet gdy są widoczne gołym okiem.

Środki do zwalczania szkodników

Gdy zobaczymy w domu mrówki, karaluchy, pluskwy, często staramy się sami zająć problemem. W przypadku niektórych szkodników jednak stosowanie klasycznych, dostępnych w sklepach środków tj. pułapki lepowe czy pułapki feromonowe może nie poradzić sobie z problemem. Duże znaczenia ma tu zatem stosowanie środków tzw. profesjonalnych o silnym działaniu tj. specjalne środki na pluskwy.

Metody ekologiczne bezpieczne dla środowiska nie zawsze odnoszą skutek. Dlatego też biologiczne zwalczanie szkodników jest tak istotne. Zakupując produkty w naszym sklepie, zawsze macie państwo podane informacje dotyczące produktu – jego składu i szkodliwości.

Monitoring szkodników HACCP

Także firmy, mające związek z żywnością, mogą mieć problem ze szkodnikami. Dlatego obowiązkiem jest monitoring haccp. Wedle prawa Unii Europejskiej wszystkie podmioty, produkujące żywność i te, które wprowadzają je do obrotu mają obowiązek posiadania systemu do monitoringu i zwalczania szkodników.

Monitoring hccp ma na celu między innymi analizę zagrożeń potencjalnych w firmie, lokalizację miejsc lub etapów produkcji, w których szkodniki mógłby występować, ocena które działania mogą stanowić zagrożenie dla konsumentów oraz wypracowanie zasad postępowania aby nie dopuścić do tego.

Firma MIDAN zajmuje się między innymi działaniami, mającymi na celu wdrożenie systemu w firmach tj. restauracje, hotele, producenci, hurtownicy itp.

Jeśli zatem masz problem z owadami w domu lub w firmie – postaw na specjalistów w swoim fachu.

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ