W weekend 20-21 listopada 2021 roku w hali MCKiS przy ulicy Grunwaldzkiej, odbył się pierwszy turniej piłkarski ku pamięci honorowego prezesa PSS Salos Wenancjusza Plesa, do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba drużyn w „dorosłych” turniejach w Jaworznie – 24 zespoły i ponad 200 zawodników.

REKLAMA

Większość drużyn to były nasze „Salosowe” ekipy, ale mogliśmy jeszcze gościć zawodników z dużych boisk – Zgoda Byczyna, Ciężkowianka i Wisła Jankowice jak również halowe drużyny AKF Ślonsk i Mysłowice oraz po raz pierwszy zagrała drużyna złożona z pracowników firmy Bricoman z Jaworzna.

W sobotę przez cały dzień rywalizowały grupy A, B i C a w niedzielę od rana grupa D, po rozgrywkach grupowych przyszła kolej na finały gdzie rywalizowało osiem najlepszych drużyn turnieju, o wyrównanym poziomie finałów świadczy fakt, iż połowę spotkań musiały rozstrzygać rzuty karne. Zdecydowanie najlepiej wykonywali je zawodnicy popularnego „Szremy” – Pulmon Negro, którzy kolejno pokonywali w nich – No Name (1/4 finału), Chłopaków z kościoła (1/2 finału) by ostatecznie w finale 1:0 ograć Zgodę Byczyna. Tym sposobem trzecia drużyna Jaworznickiej Ligi Szóstek Salos otrzymała okazały puchar z rąk zastępcy Prezydenta Pana Łukasza Kolarczyka oraz nagrody od Wicemarszałka Województwa Śląskiego Pana Dariusza Starzyckiego, który również ufundował puchar Fair-Play – zdobyła go drużyna Chłopaków z kościoła (1 żk w całym turnieju.

Drugie miejsce przypadło Zgodzie Byczyna a trzecie wywalczyli przyjezdni zawodnicy z AKF Ślonsk, drużyny te otrzymały puchary ufundowane przez rodzinę śp. Wenancjusza, żonę Irenę Ples, Beatę i Artura Dębskich, Agnieszkę i Tomasza Bochenek.

Organizatorzy postanowili wyróżnić również najlepszych zawodników dla których okazałe vouchery ufundował Bricoman Jaworzno a wręczał przedstawiciel firmy – Pan Grzegorz Wojkowski.

Najlepszy bramkarz turnieju – Przemek Adamus (Pulmon Negro) – nagrodę ufundował również Radny Janusz Ciołczyk a wręczyła Wanda Ciołczyk.

Najlepszy zawodnik turnieju – Szymon Chrapek (Zgoda) dodatkowa nagroda od Prestige Garage salon autodetalingu.

Król strzelców turnieju – Grzegorz Misterka (AKF) nagrodę ufundowała Radna Doroty Guja.

Najlepszy zawodnik młodego pokolenia – Michał Kamiński (Chłopaki) statuetka od Mai i Filipa Bochenek.
Podczas turnieju organizatorzy przewidzieli kilka przerw, pierwsza by uczcić pamięć Honorowego Prezesa Wenancjusza, gdzie głos zabrali Prezes Salosu Marcin Sikorski, wnuk Damian Dębski, Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk, Dyrektor MCKiS Dariusz Chrapek, Radna Dorota Guja oraz redaktor i kolega Ryszard Karkosz.
Podczas drugiej przerwy zaproszeni goście pomogli Zarządowi Salosu wręczyć nagrody i wyróżnienia dla najlepszych drużyn Jaworznickiej Ligi Szóstek Salos 2021.

A na sam koniec po meczu finałowym nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy i drużyny turnieju po czym Pan Łukasz Kolarczyk uroczyście zamknął turniej i wyraził nadzieję, że spotkamy się za rok na drugiej edycji turnieju ku pamięci Wenancjusza Plesa.

PSS Salos wraz z rodziną Wenancjusza pragnie podziękować Prezydentowi Miasta Jaworzna oraz Wicemarszałkowi Województwa Śląskiego za objęcie patronatem turnieju, MCKiS Jaworzno i Gminie Miasta Jaworzna za współorganizację, Radnym Dorocie Gui i Januszowi Ciołczykowi za wsparcie i obecność, firmom Prestige Garage i Bricoman za vouchery, zaproszonym gościom za obecność, piłkarzom za udział i sportowe zachowanie, kibicom za kulturalne zachowanie, Adamowi, Przemkowi i Arkowi za pomoc po turnieju oraz wszystkim którzy przyczynili się do organizacji turnieju a nie wymieniliśmy powyżej – DZIĘKUJEMY!
- REKLAMA -
Zewnętrzne linki