REKLAMA

Istnieją w naszym życiu sytuacje kiedy musimy posiłkować się usługami firm które wykonują dość nietypowe usługi np. tj wynajem dźwigów.

Komu może być potrzebny dźwig, generalnie usługi związane z wynajmem dźwigów ?

Wbrew pozorom naprawdę mnóstwo osób i firm poszukuje tego typu usług wpisując w Google frazy np. tj.

Budowlanka oczywiście, dotyczy to w głównej mierze sektora budowlanego, duże firmy budowlane posiadają własne dźwigi więc nie muszą się posiłkować usługami firm zewnętrznych natomiast zdecydowaną większość na rynku budowlanym stanowią małe i średnie firmy które nie mogą sobie pozwolić na wydanie kilku milionów zł na zakup dźwigu na kołach i muszą korzystać z firm specjalizujących się w wynajmie czy to różnego rodzaju podnośników czy dźwigów.

Wynajem dźwigów to usługa potrzebna np. przy transportowaniu dużej ilości cegieł, pustaków na wysokie kondygnacje gdzie pracownik budowlany nie byłby w stanie ich inaczej tam przetransportować. Do pewnego momentu sprawdzają się różnego rodzaju improwizowane podnośniki itp. ale one się sprawdzają przy budownictwie jednorodzinnym a nie np. przy budowie bloków /wysokich apartamentowców, tam dźwig jest absolutnie niezbędny.

Nie każdy wie że dźwigi służą nie tylko do transportu materiałów stałych ale również np. do transportu betonu na wysokie kondygnacje, są dźwigi które służą do tego celu aby podnieść rurę która przesyła beton czy wręcz podniesienie ogromnego pojemnika zawierającego beton do wylania posadzek. Tego typu urządzenia często zastępują tradycyjne pompy.

Betonowanie to nie tylko betonowanie fundamentów to także wylewanie ścian tam nie sprawdzą się inne metody ponieważ byłoby to nieekonomiczne i bardzo czasochłonne w takich zadaniach wynajem dźwigów jest jedyną słuszną opcją.

Jeżeli szukasz firmy która specjalizuje się w wynajmie dźwigów na terenie miast tj

 • Bielsko
 • Andrychów
 • Cieszyn
 • Czechowice
 • Kęty
 • Oświęcim
 • Wadowice
 • Żywiec

Powinieneś się zainteresować usługami firmy Dźwigmar – Kasprzak , jest to firma która specjalizuje się w zapewnianiu usługi wynajmu dźwigów z operatorem na terenie wymienionych powyżej miast oraz okolic. Przystępne ceny, solidność oraz wysoka jakość usług to cechy które charakteryzują tę firmę.

Przy wynajmie dźwigów kluczową rolę gra czas, bo płaci się za czas pracy dźwigu, jest to główna obawa wszystkich którzy zastanawiają się nad skorzystaniem z tego typu usług, są obawy że samo rozstawienie dźwigu może potrwać pół dnia lub dłużej a ja za to muszę płacić, nic bardziej mylnego, rozstawienie dźwigu na budowie np. rozstawienie mobilnego żurawia wieżowego zajmuje 20-30 minut. Poza tym musisz to kalkulować inaczej, koszt wykorzystania tradycyjnych pomp oraz ludzi którzy to wszystko obsługują mogą być znacznie wyższe niż wykorzystanie profesjonalnego dźwigu. Tutaj chodzi o czas.

Poszukując usług wynajmu dźwigów nie powinieneś zwracać uwagi wyłącznie na cenę, ale także na to czy firma specjalizująca się w wynajmie urządzeń dźwigowych jest w stanie wylegitymować się odpowiednim ubezpieczeniem w zakresie świadczonych usług, oraz czy ma uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego. Często o tym zapominamy zaślepieni kosztami a to są bardzo ważne rzeczy których siła ujawnia się dopiero gdy coś pójdzie nie tak.

Nie warto na tym oszczędzać.

Wybierając firmę która wynajmie nam dźwig powinniśmy się więc kierować tym czy:

 • firma posiada ubezpieczenie
 • firma wynajmująca dźwigi ma niezbędne zezwolenia do świadczenia tego typu usług (nie jest to takie oczywiste niestety)
 • urządzenia dźwigowe którymi dysponuje firma są optymalne do realizacji tych zadań które im zamierzasz powierzyć bo może się okazać że finalnie usługa odrobinę droższej firmy (za godzinę pracy) będzie finalnie usługą tańszą bo czas wynajmu urządzenia dźwigowego będzie krótszy

Koszty materiałów budowlanych, pracy rosną drastycznie, warto się zastanowić czy warto oszczędzać na dobrych usługach ponieważ źle wykonane prace budowlane mogą finalnie kosztować znacznie więcej niż pierwotnie zakładaliśmy dlatego warto ,szczególnie tych czasach zwracać na to uwagę.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki