REKLAMA

Przejrzyste i połyskujące w świetle słonecznym szklane elementy uwzględnione w fasadzie budynku dają niezwykle nowoczesny i atrakcyjny wizualnie efekt. Niestety efekt ten bardzo łatwo zburzyć, jeśli szyba poznaczona jest zabrudzeniami, zarysowaniami czy pęknięciami. Jak zatem zadbać o szklane balustrady, aby długo cieszyły nas one swoim pierwotnym blaskiem? O tym dowiesz się z niniejszego wpisu.

Krótko o najważniejszych atutach szkła

Zanim przejdziemy do omówienia właściwego zagadnienia, któremu poświęcony jest ten tekst, skupmy się na chwilę na opisie szkła, jako materiału powszechnie wykorzystywanego w architekturze. Z czego wynika jego duża popularność?

Przede wszystkim jest to surowiec, który można wykorzystać na wiele rozmaitych sposobów. Dzięki swojej uniwersalności świetnie sprawdzi się w niemal każdej scenerii – zarówno tej minimalistycznej, jak i nastawionej na większą ekstrawagancję. Oprócz tego perfekcyjnie przepuszcza światło, co optycznie powiększa wydzieloną za jego pośrednictwem przestrzeń, a także dodaje mu lekkości i jasności. Szkło potrafi być także bardzo wytrzymałe, czego najlepszym dowodem są bazujące na nim wielokondygnacyjne wieżowce czy też same licznie obecne w budynkach rozmaitego typu balustrady szklane Wrocław to miasto, gdzie tego rodzaju rozwiązania spotykane są niezwykle często.

Szkło szkłu nierówne

W poprzednim akapicie wspomnieliśmy o tym, że szkło może być (co nie oznacza, że jest zawsze) materiałem o wysokiej odporności na uszkodzenia. Parametr ten uzależniony jest od konkretnego typu opisywanego materiału. Najtrwalsze są oczywiście warianty hartowane, które jednocześnie stanowią najlepsze rozwiązanie do zastosowania właśnie w ramach balustrad. Jeśli posiadasz zatem wpływ na to, z czego ma zostać wykonana balustrada, postaw właśnie na tę opcję. Wówczas uzyskasz pewność, że wytrzyma ona długo w niezmienionym stanie, a ponadto w wyniku uszkodzenia nie rozpadnie się na tysiące malutkich kawałeczków, a jedynie popęka.

Pamiętaj też, że nawet w przypadku już istniejącej balustrady, przeważnie bez przeszkód możesz zamienić ją na wariant hartowany. W tym celu poszukaj firmy, która oferuje usługi takie jak cięcie szkła hartowanego Wrocław jest miejscowością, gdzie takie podmioty licznie występują na rynku i na Twoje życzenie szybko i kompleksowo przeprowadzą procedurę wymiany poszycia balkonu na nowe.

Jak myć szklane balustrady?

Mycie szklanych balustrad nieróżni się szczególnie od czyszczenia jakichkolwiek innych obecnych w domu czy mieszkaniu szklanych powierzchni. Ważna jest tutaj ostrożność oraz dobór odpowiednich narzędzi i preparatów, aby nie pozostawić na strukturze materiału rys czy zadrapań. Na pewno należy unikać szorstkich ścierek oraz środków z mikrogranulkami. Zamiast tego postaw na miękkie gąbki z mikrofibry i specjalistyczny, przeznaczony do szkła preparat. Alternatywnie do tego ostatniego wykorzystać możesz także zwykłą wodę z octem, która pozwoli usunąć nawet tłuste plamy i silnie przywierający brud.

Dodatkowo możesz rozważyć także aplikację specjalnych impregnatów na balustrady szklane Wrocław to miasto, w którym z łatwością zakupisz takie środki zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Dzięki swojej innowacyjnej strukturze preparaty te tworzą na powierzchni pokrywanego materiału zwartą hydrofobową powłokę, która silnie utrudnia zanieczyszczeniom przywieranie.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki