REKLAMA

Wesele może odbyć się w różnych miejscach i wcale nie musi to być koniecznie sala weselna! Udaną zabawę weselną z powodzeniem możemy zorganizować bowiem także we własnym ogrodzie. Jest to świetna opcja dla tych par, które dysponują dużym, pięknym ogrodem, a ich ślub i wesele odbędą się w lecie, kiedy dni są długie, a noce ciepłe i przyjemne. Decydując się na zorganizowanie wesela w ogrodzie, należy jednak zadbać o kilka aspektów. Jakich – o tym powiemy poniżej!

Wesele w ogrodzie – dlaczego warto je zorganizować?

Zabawa weselna zorganizowana w ogrodzie to spełnienie marzeń większości par kochających naturę i posiadających piękny ogród, z którego są dumni. Takie wesele może odbyć się zarówno we własnym ogrodzie przy domu pary, jak i w grodzie należącym do ich rodziców, z którym wiążą się piękne wspomnienia z dzieciństwa. Wesele w ogrodzie ma nieco mniej formalny charakter od klasycznych zabaw weselnych organizowanych w lokalach, co dla wielu par może stanowić dodatkowy atut. Co istotne, wesele w ogrodzie świetnie wpisuje się w klimat zabaw weselnych w stylu boho i rustykalnym, których charakter zostanie jeszcze silniej podkreślony tłem zabawy weselnej.

Decydując się na zorganizowanie zabawy weselnej we własnym ogrodzie, stajemy jednak przed pewnymi wyzwaniami. Pierwszym z nich jest zapewnienie gościom komfortowego miejsca do tańca i spożywania posiłków. Do tego celu świetnie sprawdzi się usługa wynajem namiotu na wesele, w ramach której będziemy mogli wypożyczyć namiot idealny jako miejsce na posiłek, odpoczynek oraz samą zabawę. Namiot pozwoli kontynuować zabawę także w sytuacji nagłego pogorszenia się pogody, kiedy aura nie sprzyja pobytowi na zewnątrz. O weselne menu z kolei powinna zatroszczyć się profesjonalna firma cateringowa, która dostarczy na miejsce poszczególne dania, a obsługa kelnerska zadba o ich podanie weselnikom.

Wesele w ogrodzie od praktycznej strony

Pierwszą rzeczą, jaką należy ustalić przy organizacji wesela w ogrodzie, jest miejsce, w którym odbędzie się zabawa. Na ten cel warto wyznaczyć dużą wolną przestrzeń, na której zmieści się namiot weselny. W ramach usługi wynajem namiotu na wesele dostępnych jest szereg opcji o zróżnicowanych rozmiarach, których wielkość powinna być dopasowana do liczby gości oraz ilości miejsca dostępnego w ogrodzie. We wnętrzu namiotu należy rozstawić stoły i krzesła, umieścić dekoracje oraz scenę i nagłośnienie dla zespołu weselnego lub DJ-a, którzy zadba o oprawę muzyczną imprezy. Usługa wynajem namiotu na wesele oferuje także oświetlenie, bez którego zabawa nie może być kontynuowana po zapadnięciu zmroku.

Wszystkie niezbędne elementy składające się na organizację przyjęcia weselnego we własnym ogrodzie znaleźć można w internecie – portal Weselezklasa.pl powstał specjalnie w celu ułatwienia i przyspieszenia nowożeńcom ślubnych przygotowań. Na jego łamach, oprócz ofert wynajmu namiotów weselnych i firm cateringowych specjalizujących się w weselnym menu, znajdziemy także m. in. profesjonalne zespoły weselne, DJ-ów, fotografów ślubnych, dekoracje i wiele innych elementów, bez których nie może obyć się żadne prawidłowo zorganizowane przyjęcie weselne.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki