REKLAMA

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem garażu to dobrze wiesz jak ważnym jego elementem jest brama. To ona oddziela Twój garaż od świata zewnętrznego i chroni Twój samochód przed niepożądanymi czynnikami. To wszystko sprawia, że do wyboru bram garażowych trzeba podejść z dużą rozwagą. Jakie bramy wybrać, skoro na rynku jest szeroki wybór produktów różnych producentów? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie to koniecznie przeczytaj kolejne akapity.

Jakie bramy garażowe sprawdzą się w Twoim domu

Żeby garaż mógł spełniać swoją funkcję musi posiadać bramę. Jakie garażowe bramy są dostępne na rynku? W przeszłości modne były klasyczne bramy dwuskrzydłowe. Jednak ich otwieranie wymagało sporo zachodu. Takie drzwi otwierały się na dwie strony garażu co zabierało sporo miejsca. Dodatkowo otwarte drzwi należało zabezpieczyć przed podmuchem wiatru, który mógł niespodziewanie przesunąć takie skrzydło i doprowadzić do uszkodzenia samochodu, który wjeżdżał bądź wyjeżdżał z garażu. Najczęściej wymagało to umocowania bramy przed garażem. Mogło się to odbywać za pomocą specjalnych stópek albo przez skobel, który musiał trafić w odpowiednie miejsce, tak aby zablokować bramę.

Z tego powodu upowszechniły się inne rodzaje bram. Najczęściej można spotkać bramy uchylne, nazywane też płytowymi. Działa ona w ten sposób, że trzeba podnieść taką bramę w górę i w ten sposób otwiera się wjazd do garażu. Jednak jeśli Twoja działka jest mała, a podjazd przed garażem bardzo krótki to lepiej nie wybierać takiej bramy. Dlaczego? Przy otwieraniu musi być trochę miejsca przed taką bramą, więc jeśli auto stoi bezpośrednią przed nią to nie będzie można jej otworzyć.

Kolejnym rodzajem są bramy segmentowe. W przeciwieństwie do bram uchylnych te bramy nie potrzebują miejsca przed garażem, żeby móc się otworzyć. Są idealnym rozwiązaniem na niewielkie działki z krótkimi podjazdami do garaży. Więcej na temat takich bram możesz dowiedzieć się na stronie https://wojtekj.pl/cennik-bram-garazowych-segmentowych/.

Ostatnim rodzajem są bramy rolowane nazywane też żaluzjowymi ze względu na to, że działają podobnie jak żaluzje czy rolety okienne. Przy tym rodzaju bramy najczęściej stosowana jest automatyka. Dodatkowo można wykorzystać całe wnętrze garażu, bo zajmują one najmniej miejsca w środku.

Dlaczego warto zainwestować w nowoczesne bramy wjazdowe

Bramy to nie tylko wjazd do garażu. Jeśli postawiłeś na nowoczesne ogrodzenia to dobrze będzie uzupełni je brama na najwyższym poziomie wykonania. Dzięki temu ogrodzenie Twojego domu będzie miało spójny wygląd. To samo dotyczy furtek wejściowych lub śmietnikowych. Dlatego warto zainteresować się ofertą firmy RoletyAlu, która ma w ofercie nowoczesne bramy oraz inne produkty wraz z opcją montażu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy? Przed zakupem sprawdź czy wybrany model jest zabezpieczony przed korozją. Ważne jest też czy może współpracować z siłownikami elektrycznymi. Na pewno ułatwi to codzienne wyjeżdżanie z garażu.

Jakie są zalety bram przesuwnych

Wjazd na posesję najczęściej jest zamykany bramą. Często są to bramy przesuwne. Taka brama nie zabiera miejsca na podjeździe do garażu. Jednak musi mieć miejsce, w które będzie się bezpiecznie przesuwać nie zasłaniając furtek czy domofonów. Bez względu na rodzaj bramy, który wybierzesz, zadbaj, żeby dobrze chroniła wejście do Twojego garażu. Zwróć uwagę czy firma, które je sprzedaje oferuje też usługi dodatkowe. A jeśli chcesz skorzystać ze sprawdzonej oferty bram wysokiej jakości zajrzyj na stronę http://www.roletyalu.pl/kategoria/bramy.

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki