Międzyszkolny konkurs makiet „Jaworzno moje miasto -tu mieszkam i żyję” z okazji jubileuszu 120-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 18 im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wczoraj tj. 15 listopada odbył się uroczysty finał konkursu.

REKLAMA

Obchody jubileuszu, jakim było 120-lecie nadania praw miejskich Jaworznu, nie jedno mają imię. Z tejże okazji miasto zorganizowało szereg różnych wydarzeń i przedsięwzięć, które miały docenić tę piękną, okrągłą rocznicę. Szkoła Podstawowa nr 18 im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie także postanowiła się włączyć w świętowanie i z tej okazji zorganizowała międzyszkolny konkurs makiet „Jaworzno moje miasto -tu mieszkam i żyję”, który skierowany był do wszystkich szkół podstawowych w naszym mieście.

Ku zaskoczeniu, ale i radości organizatora, prace nadeszły niemalże z każdej szkoły. Oceniało je jury złożone z: Dyrektora SP 18, przedstawicieli Urzędu Miasta, Muzeum Miasta, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz nauczyciela plastyki z wieloletnim stażem zawodowym. Po burzliwych naradach udało się ostatecznie wybrać finalistów konkursu.

Wczoraj tj. 15 listopada odbył się uroczysty finał konkursu, na którym laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej Tadeusza Kaczmarka. Przewodniczący w swoim imieniu oraz imieniu Pana Prezydenta Pawła Silberta serdecznie pogratulował laureatom i zaprosił wszystkich Jaworznian do odwiedzenia Biblioteki i obejrzenia wystawy makiet, która będzie dostępna do 26 listopada bieżącego roku.

Fot. Justyna Nowak
Fot. Justyna Nowak
Fot. Justyna Nowak
Fot. Justyna Nowak
Fot. Justyna Nowak
Fot. Justyna Nowak
Fot. Justyna Nowak
Fot. Justyna Nowak
Fot. Justyna Nowak
- REKLAMA -
Zewnętrzne linki