Zmieniający się w ostatnim czasie rynek transportowy i samochodowy wymusił masową produkcję samochodów elektrycznych i hybrydowych. Nie spada również światowa produkcja smartfonów i laptopów, a nowe technologie zachęcają klientów do nieustannych zakupów. We wszystkich tych produktach wykorzystywane są najczęściej baterie litowo-jonowe, nie bez powodu tak chętnie wybierane przez producentów.

Choć są to jedne z trwalszych baterii, ich żywotność jest również ograniczona. Konieczne jest wtedy stworzenie rozwiązań, które umożliwią recykling baterii i możliwość odzyskania surowców oraz ponownego odzyskiwania energii. Taki proces wymaga jednak specjalistycznego podejścia, a więc skorzystania z usług firmy specjalizującej się w tym procesie. Battery Energy Back jest jedną z nich, a w swoich działaniach dąży do bezpiecznego i skrupulatnego odzyskiwania energii

Odzyskiwanie energii z baterii litowo-jonowych

Bateria i akumulatory stają się magazynami energii elektrycznej i mogą służyć jako wydajne i trwałe źródła energii, jednak każdy typ baterii ma w końcu swoją ograniczoną żywotność. Battery Energy Back zajmuje się ponownym pozyskiwaniem  energii z litowo-jonowych baterii. Recykling odgrywa tutaj niezwykle ważną rolę, ponieważ ograniczona ilość surowców może się w końcu wyczerpać. Konieczne jest zatem sukcesywne odnawianie wykorzystanych magazynów energii.

Skuteczny recykling pozwala uchronić środowisko naturalne przed jego ponowną eksploatacją i ingerencją, która może skończyć się znacznymi brakami poszczególnych surowców. Odzyskiwanie energii z baterii litowo-jonowych świadczy więc o społecznej odpowiedzialności biznesu i jego trosce o naturalne zasoby, które stają się w obecnych czasach prawdziwym skarbem. Działania recyklingowe wpływają również na zwiększenie efektywności energetycznej danej firmy i pozwalają na znaczne zmniejszenie produkowanych odpadów. 

Masowe wykorzystywanie litowo-jonowych baterii

Działania recyklingowe prowadzone przez firmę Battery Energy Back są tym bardziej potrzebne, ze względu na wykorzystywanie litowo-jonowych baterii na szeroką skalę w przemyśle i branżach o różnych specjalizacjach. Elektryczne oraz hybrydowe samochody, smartfony, laptopy – w tych sprzętach świetnie sprawdzają się tego typu baterie. Dlaczego są tak chętnie wykorzystywane przez producentów? To produkty, które szybko się ładują, są trwałe i wydajne. Ich żywotność w samochodach może sięgać nawet 10 lat. Ważne jest jednak, aby umiejętnie traktować ten magazyn energii. Optymalny stan dla takiej baterii to około 60% – nie ma tutaj potrzeby rozładowania jej do końca, ani ładowania do pełnych 100%. Zastosowanie tego typu akumulatorów pozwoliło znacznie zwiększyć komfort codziennego korzystania z urządzeń elektronicznych. Działania recyklingowe podejmowane przez Battery Energy Back są więc niezbędne do dalszego bezproblemowego wykorzystywania litowo-jonowych baterii na tak szeroką skalę.

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki