Szlachetna Paczka w Jaworznie kolejny raz gotowa pomagać. To już przeszło 13 lat [wideo]

Szlachetna Paczka założona została w 2001 roku i od tamtej pory pomogła niezliczonej liczbie osób i rodzin. Angażuje się w nią mnóstwo osób, które chcę pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują, szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Nie inaczej sprawa się ma w Jaworznie, gdzie mieszkańcy i wolontariusze zaangażowali się po raz kolejny w niesienie świątecznej pomocy.

Szlachetna Paczka to projekt ogólnopolski, który łączy rodziny potrzebujące, czyli takie, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej na skutek jakichś wydarzeń z darczyńcą, czyli osobą, która chcę daną rodzinę wesprzeć, a punktem wspólnym jest wolontariusz, który sprawia, że potrzeba pomocy i chęć jej dania mogą się ze sobą spotkać. W Jaworznie akcja rok w rok dzieje się od przeszło 13 lat.

Dzisiaj dołączyć można już tylko albo aż, jako darczyńca i można zrobić to poprzez stronę: www.szlachetnapaczka.pl. Wystarczy na nią wejść i wybrać daną rodzinę, którą chce się wesprzeć.

Wolontariuszem można zostać w przyszłym roku przy okazji następnej Szlachetnej Paczki. Co jednak ważne bycie wolontariuszem to nie tylko rozwożenie paczek, jak powszechnie myśli społeczeństwo, to także dotarcie do rodziny w potrzebie, rozmową z nią, zachęcenie do zgłoszenia się, przeanalizowanie czego najbardziej brakuje, a następnie opisanie na stronie rodziny i jej potrzeb, tak aby potencjalny darczyńca mógł sprezentować odpowiednią paczkę.

Finał całej akcji przewidziany jest na 11 i 12 grudnia 2021 roku. Odbędzie się on w remizie OSP Byczyna w Jaworznie. To wówczas darczyńcy przywiozą gotowe paczki, a wolontariusze rozwiozą je dalej do rodzin w potrzebie. W akcje zaangażowało się także kilka lokalnych firm i instytucji m.in.: Państwowa Straż Pożarna w Jaworznie, Straż Miejska, OSP Byczyna, OSP Jeleń, OSP Ciężkowice, Mega Pizza, Cukiernia Banasik, Cukiernia Stefanka, DUET Jaworzno — Restauracja i Kawiarnia, Piekarnia Jawor, Piekarnia Pawlak, Kinder Party, Nati Cake — Artystyczne torty, Biuroland, Chocodami czy HokusPokuss.

Pomaganie innym, tym bardziej w okresie Świąt Bożego Narodzenia staję się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób angażuje się do pomocy, aby wszyscy mogli cieszyć się magią świąt w tym wyjątkowym okresie w roku. Zachęcamy także wszystkich tych, którzy nie mieli okazji włączyć się do pomocy, aby to zrobili i zostali darczyńcą, gdyż nie jest jeszcze za późno na pomaganie w 2021 roku.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki