XIX Ogólnopolski Konkurs Młodych Solistów już za 2 tygodnie.

XIX Ogólnopolski Konkurs Młodych Solistów odbędzie się już za dwa tygodnie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie między 24 a 26 Listopada.

REKLAMA

XIX Ogólnopolski Konkurs Młodych Solistów w bieżącym roku gościć będzie muzyków grających na instrumentach dętych blaszanych, o czym informuje Dyrektor szkoły Pani Anna Sieczkowska. Odbędzie się on w dwóch kategoriach wiekowych: Dzieci do 10 lat oraz dzieci powyżej tego wieku.

Wcześniej konkurs odbywał się w innym formacie, co tłumaczy Wicedyrektor placówki Joanna Kalaga. Dawniej dzieci rywalizowały w trąbce, waltorni, puzonie, saksofonie oraz klarnecie, dzisiaj wymiennie rywalizują w instrumentach dętych drewnianych oraz dętych blaszanych.

Szkoła na konkurs zaprosiła specjalne grono jury, które składać się będzie ze wspaniałych profesorów akademii muzycznych z Krakowa, Warszawy czy Katowic, które oceniać będzie 87 tegorocznych uczestników.

Dyrekcja cieszy się, że pomimo pandemii może przeprowadzić turniej w klasyczny, stacjonarny sposób,  szczególnie że zgłosiło się dużo uczestników z miast z całego kraju jak z Warszawy, Krakowa czy Koszalina. Nie ukrywają radości, że mogą kontynuować inicjatywę profesora Jarosza.

Organizatorem głównym jest Centrum Edukacji Artystycznej, które finansuje konkurs, a współorganizatorem jest jaworznicka szkoła muzyczna. Już za 2 tygodnie wielu utalentowanych, młodych muzyków przyjedzie z rejonów całej Polski do Jaworzna, aby sprawdzić swoje umiejętności gry na wybranych instrumentach. Życzymy im powodzenia i połamania nut.

 

 

 

 

 

 

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki