XIX Ogólnopolski Konkurs Młodych Solistów rozstrzygnięty

Jaworznicka Państwowa Szkoła Muzyczna z sukcesem od niemalże 20 lat organizuje Ogólnopolski Konkurs Młodych Solistów. W tegorocznej XIX edycji konkursu młodzi instrumentaliści w dwóch kategoriach wiekowych – do 10 lat i powyżej – zaprezentowali się w grze na trąbce, waltorni, sakshornie, puzonie i eufonium.

Na konkurs przyjechało 64 młodych muzyków z 31 szkół muzycznych, co niezbicie oznacza, że jaworznicki konkurs można uznać za prestiżowe wydarzenie muzyczne.

Nagrody laureatom wręczono 26 listopada po dwóch dniach konkursowych zmagań. Wśród szanownego jury wykładowcy Akademii Muzycznych w Katowicach i Krakowie, Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie i szkół muzycznych w Częstochowie i Dąbrowie Górniczej. Jury jednomyślnie uznało poziom tegorocznego konkursu za wysoki.

Laureaci konkursu ze swoich występów byli zadowoleni. Jak nam powiedzieli udało się wszystko, i dynamika i intonacja wykonań, wprawdzie zdarzyły się kiksy ale te były niezauważalne.

Nagrodami były oczywista dyplomy i statuetki. Laureaci otrzymali również Scrabble, przestrzenne Puzzle i Monopoly Katowice, w którym można zakupić katowicki NOSPR. Będzie jak znalazł.

Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy udanych muzycznych prezentacji. Kiksy nieważne, najważniejsza muzyczna pasja, której im nie brakowało.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki