Zadbaj o komfort snu i wybierz dobry materac

REKLAMA

Odpowiedni wypoczynek w czasie snu zapewnia dobrze dobrany materac. Na rynku można znaleźć wiele typów materacy, jednak uwagę zwracają materace wysokoelastyczne. Zapewniają one doskonałe podparcie kręgosłupa, ponieważ produkt ten pod wpływem nacisku ciała dopasowuje się do jego naturalnego kształtu. Poznaj szeroki wybór materacy oraz ich zalety!

Dobrze dobrany materac, czyli jaki?

W sklepie internetowym https://sypialniaplus.pl/15-materace-wysokoelastyczne można znaleźć różne modele, wśród których dostępne są między innymi: materace hybrydowe, materac nawierzchniowy, materace kieszeniowe, materace piankowe, materac sprężynowy, materace lateksowe, materace termoplastyczne z pianką termoelastyczną lub materace ortopedyczne. Wybierając materac należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, mianowicie jego wielkość oraz twardość. Bardzo ważny jest także jego rodzaj, ponieważ tylko dobrze dobrany produkt zapewnia odpowiednie podparcie oraz komfortowy wypoczynek podczas snu.

Ciekawą propozycją są materace wysokoelastyczne, które wyróżnia bardzo duża elastyczność. Dzięki temu pod wpływem nacisku dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając tym samym maksymalne podparcie. Model ten charakteryzuje się także wysoką odpornością na liczne odkształcenia, dlatego zachowuje swój kształt przez długi czas. Dodatkowym atutem jest bardzo dobra wentylacja wkładu, dzięki czemu zachowany jest regularny obieg powietrza. Zapewniają one idealne podparcie kręgosłupa, dlatego wypoczynek na nich jest niezwykle komfortowy.

Szeroki wybór materacy – na co zwrócić uwagę w czasie zakupu?

Materac to produkt, który powinien charakteryzować się wysoką jakością i trwałością. Wspomniana wytrzymałość sprawia, że będzie to udany zakup na długie lata. Dlatego powinien być wykonany z bardzo dobrej jakości materiału, jak: pianki poliuretanowej, pianki wysokoelastycznej, sprężyn, profilowanego lateksu lub innego tworzywa. Istotna jest również sprężystość, która pozwala na maksymalne dopasowanie do kształtu ciała. Odpowiedni materac pod względem sprężystości wraca do pierwotnej formy. Bardzo ważne są walory medyczne, które w przypadku materacy z pianki wysokoelastycznej dbają o rozluźnienie mięśni oraz wspomniane odpowiednie podparcie kręgosłupa.

Zakup materaca powinien uwzględnić także twardość materaca, ale i wagę przyszłego użytkownika. Materace termoelastyczne, materace kieszeniowe, materace poczet plus i pozostałe modele materacy mogą posiadać jedną z czterech twardości. Twardość mieści się w zakresie od H1 do H4, gdzie H4 oznacza bardzo twardy materac. Konsumenci najczęściej wybierają modele pośrednie, mianowicie H2 lub H3. Jednak w tym przypadku należy również uwzględnić wagę przyszłego użytkownika. Materac H4 dedykowany jest osobom, których waga wynosi około 100 kilogramów i więcej.

Materac na miarę twoich potrzeb!

Materac Hilding Flamenco to bardzo atrakcyjny model, który posiada wielowarstwową budowę. Obejmuje ona: sprężyny Multipocket, piankę wysokoelastyczną HR o wys. 4 cm oraz profilowany lateks połączony z pianką Flexifoam o wys. 3,5 cm. Uwagę zwraca wysoka ilość sprężyn na 1 m2, która w tym przypadku wynosi aż 500 sztuk. Model ten posiada wysokiej jakości pokrowiec, który można w temperaturze 60 st. C. Materac ten z pewnością spełni oczekiwania alergików, par o dużej różnicy wagowej oraz osób zmagających się z bólem kręgosłupa. Medel Hilding Flamenco posiada 7 stref twardości, dlatego materac ten zapewnia właściwe podparcie ciała w czasie nocnego wypoczynku.

Materac SleepMed SUPREME to materac termoelastyczny, który wyróżnia wysoka jakość i trwałość. Model ten został wykonany z z pianek wysokoelastycznych VPPHR z technologią Airforce oraz pianki termoelastycznej VitaRest. Materac ten posiada trzy twardości, mianowicie H2, H3 i H4. Jego wysokość wynosi około 27 centymetrów. Uwagę zwraca również pokrowiec, który został wykonany z białej dzianiny o bardzo wysokiej gramaturze 600 g. Model SleepMed SUPREME to wyrób medyczny, który posiada 7 stref twardości. Idealnie podpiera ciało w czasie wypoczynku oraz posiada certyfikat jakości szwajcarskiego instytutu AEH.

Materac, który zapewni ergonomiczne podparcie

Materac powinien zapewnić ergonomiczne podparcie i zdrowy sen. Dobrze zaopatrzony sklep internetowy posiada w swojej ofercie bogaty wybór modeli materacy, które różnią się wspominaną twardością oraz typem produktu. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na wysokość materaca oraz jego wielkość. Wyróżnia się materace nawierzchniowe oraz o wysokości: około 20 cm, do 24 cm i 25 -30 cm. Wielkość materaca należy dopasować do wzrostu i wagi użytkownika, jak i do wielkości łóżka. Wyróżnia się kilka długości materaca, czyli: 120 cm, 140 cm, 160 cm, 180 cm, 190 cm i 200 cm. Natomiast szerokość materaca może wynosić: 60 cm, 70 cm, 80 cm, 90 cm, 100 cm, 120 cm, 140 cm, 160 cm, 180 cm lub 200cm. Tak bogaty i różnorodny wybór sprawia, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie materac w atrakcyjnej cenie. Zadbaj o wygodny sen wybierając najlepszy materac w atrakcyjnej cenie.

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki