W sobotę 6 listopada na boisku w Byczynie odbył się mecz w ramach przedostatniej kolejki rundy jesiennej ligi okręgowej. Zgoda Byczyna zmierzyła się ze Skawą Wadowice.

Dwie, jakże różne, połowy meczu na długo zostaną w pamięci kibiców, przybyłych do Byczyny. Drużyna prowadzona przez Łukasza Nowaka w pierwszej części spotkania ustępowała pola przyjezdnym. Choć Zgoda stworzyła sobie kilka sytuacji, to nie brakowało błędów i po jednym z nich w środku pola Grzegorz Ryszka musiał wyciągać piłkę z bramki. W 15. minucie golkipera gospodarzy pokonał Szymon Bernat. Wydawać się mogło, że jedna bramka to za mało, kiedy sędzia wskazał na jedenasty metr po faulu w polu karnym. Broniąc karnego, Ryszka tym razem popisał się refleksem.

Determinacji, jaką w drugiej połowie mieli gospodarze, nie dało się nie zauważyć. Byczynianie raz po raz atakowali bramkę gości, ale zawsze brakowało szczęścia. Niewiele mylił się Oskar Szczurek, kiedy uderzał z pierwszej. Dawid Kempka świetnie spisywał się po lewej stronie, ale jego dośrodkowania czasem lądowały w rękach bramkarza. Jedno z nich trafiło do Łukasza Przebindowskiego, ten jednak wycofał piłkę przed pole karne. Marek Zieliński uderzył z pierwszej pod poprzeczkę, ale świetną paradą bramkarską popisał się Michał Pietrzak. Pietrzak nie zagrał do końca meczu. Po jednej akcji został przypadkowo uderzony w głowę i musiał opuścić boisko, na szczęście o własnych siłach. Sytuacji na zdobycie wyrównującego gola gospodarze mieli jeszcze sporo, ale zawsze brakowało szczęścia. Co prawda raz piłka wpadła do bramki, ale po strzale Przebindowskiego, który znajdował się na pozycji spalonej. Drużyna przeciwna w drugiej połowie praktycznie nie istniała, ale wynik do końca meczu pozostał bez zmian.

LKS Zgoda Byczyna pożegna rundę jesienną również na boisku przy Makowej 1. W czwartek 11 listopada zmierzy się z Hejnałem Kęty. Czekamy zatem na upragnione 3 punkty na koniec rozgrywek tej jesieni.

LKS Zgoda Byczyna MKS Skawa Wadowice 0:1 (0:1)
Bernat 15′

Zgoda: Ryszka (GK), Zieliński (C), Siewniak, Bąk, Kurzawa, Orawski, Siemek, Chrapek, Jaromin, Kempka, Przebindowski
zmiana: Kawala (GK), Smolik, Szczurek, Korlacki

Skawa: Pietrzak (GK), Bednarek, K. Kuzia, Żak, Mikołajek, Nowak, Michał Gaudyn, Bernat, M. Kuzia, Mleczko, Żuk
zmiana: Bednarz (GK), Jończyk, Kowalczyk, Mateusz Gaudyn

jargal

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki