50-letnia kobieta na podwójnym gazie sprawcą wczorajszej kolizji na obwodnicy. Prawie 3 promile we krwi!

50-letnia kobieta, która brała wczoraj udział w kolizji drogowej na obwodnicy Jaworzna, miała w wydychanym powietrzu prawie 3 promile alkoholu. Wszczęto wobec niej postępowanie  karne. Prawo jazdy już straciła, a o dalszym jej losie zadecyduje sąd.

Wczorajsza kolizja drogowa, o której informowaliśmy, ma swój dalszy ciąg. Przypomnijmy wczoraj tj. 1 grudnia, w godzinach przedpołudniowych w pobliżu ronda „z drwalem” na jaworznickiej obwodnicy doszło do czołowej kolizji drogowej dwóch uczestników ruchu.

Jak informuje nas Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, kierującym samochodem marki Skoda Roomster okazała się 50-letnia jaworznianka, która w wydychanym powietrzu miała 2,5 promila alkoholu we krwi, przy pierwszym badaniu. Drugie badanie wykazało 2,7 promila, czyli tendencja wzrostowa. Dokładną przyczynę kolizji badają śledczy.

Wobec Pani wszczęto postępowanie karne. Prawo jazdy już straciła, a o dalszym jej losie zadecyduje sąd. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a jedyne straty to te materialne, w postaci rozbitych samochodów.

Policja jednak apeluje o rozwagę i zdrowy rozsądek, aby nie wsiadać pod wpływem alkoholu za kierownice samochodu. Pomimo regularnych kontroli trzeźwości kierowców przez funkcjonariuszy, mieszkańcy i tak wsiadają „za kółko” na podwójnym gazie. Tylko w zeszłym tygodniu jaworznicka drogówka złapała trzech pijanych kierowców. Trzeba pamiętać, że jazda pod wpływem może zakończyć się tragicznie nie tylko dla kierowcy, ale i osób postronnych, dlatego nie ma miejsca na takie zachowanie.

Więcej zdjęć z wczorajszej kolizji w materiale poniżej:

Zderzenie czołowe osobówki z samochodem dostawczym na obwodnicy

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki