Jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia we Włoszech? Zapytaliśmy o to Włocha z krwi i kości

Jak Święta Bożego Narodzenia wyglądają w Polsce, wszyscy doskonale wiemy. Nie koniecznie jednak wiemy, jak wyglądają one w innych krajach świata, na przykład w takich Włoszech. Dlatego zapytaliśmy Włocha z krwi i kości Santo Salvatore Bascer, jak obchodzi się Święta Bożego Narodzenia w jego rodzimym kraju i co podaje się do stołu?

REKLAMA

We Włoszech Święta Bożego Narodzenia różnią się od tych w Polsce głównie za sprawą spożywanego jedzenia. Tam przede wszystkim w całym kraju je się ryby i owoce morza. Oczywiście każdy region ma swoje tradycyjne dania i wyjątkowe słodkości, ale to właśnie pokarm z morza jest tym co łączy wszystkich Włochów. Popularne są także wśród wszystkich słodkości jak: panettone, pandoro czy czekolada z orzechami zwana torrone.

Musieliśmy zadać także pytanie z serii tych niepoważnych. Czy włosi jedzą pizze na święta? Okazuje się, że nie. Pizze spożywają przed świętami oraz zaraz po świętach, w trakcie ich trwania jedzą wspomniane już ryby. W regionie, z którego pochodzi Santo, czyli z Kalabrii popularne jest także gotowane mięso wieprzowe, które wyglądem i smakiem przypomina naszą polską golonkę.

Co ciekawe oprócz śniegu, którego we Włoszech po prostu nie ma, nasz Włoch nie dostrzega zbyt wielu różnic w samym świętowaniu. Jest ono ponoć bardzo podobne i różni się tylko potrawami na stołach.

Święta Bożego Narodzenia na całym świecie obchodzone są na różne sposoby i delikatnie różnią się potrawami czy zwyczajami. Najważniejsze jednak jest to, aby w trakcie świąt być z bliskimi i cieszyć się na wspólne chwile.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki