Zrzutka na budowę Jadłodzielni w Jaworznie powoli dobiega końca. Brakuje już naprawdę niewiele. Potrzeba zebrać niecałe 500 złotych w ciągu najbliższych 3 dni.

REKLAMA

Jadłodzielnia w Jaworznie to projekt, który powstał z inicjatywy Klubu To i Owo Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik” oraz Fundacji Kobieca Przystań. Ma on za zadanie wspomóc potrzebujących w zdobyciu jedzenia i odciążyć z jego nadmiaru tych, którzy mają go za dużo.

Idea jest bardzo prosta. Do Jadłodzielni będzie można przyjść z nadmiarowym jedzeniem, które będzie dokładnie opisane oraz zabezpieczone i będzie można go tam zostawić. Następnie osoba potrzebująca będzie mogła przyjść i całkowicie za darmo zabrać sobie potrzebujące produkty, a nawet dania. Ważne jednak jest, aby przyniesione produkty, w szczególności właśnie gotowe posiłki, były należycie opisane. Powinna znaleźć się na nich data zrobienia oraz zapakowania, a także powinny być informacje o zawartych w posiłku produktach czy półproduktach, tak aby osoby na coś uczulone lub takie, które na przykład nie tolerują laktozy, mogły świadomie zabrać coś, co im nie zaszkodzi. W Jadłodzielni znajdować będzie się również lodówka, dzięki której produkty tam pozostawione będą mogły być dłużej świeże.

Do tej pory udało się zebrać ponad 3 tysiące złotych, jednak do zakończenia zbiórki zostało 3 dni, a brakuje niecałe 500 złotych. Przez samą tylko stronę zrzutka.pl pomysł wsparło 40 osób. Nie sposób jednak zliczyć tych, którzy wsparli ten projekt przy okazji imprez wspierających zbieranie datków, jak chociażby podczas niedawnego koncertu w Młodzieżowym Domu Kultury na Osiedlu Stałym w Jaworznie, który połączonym był z kiermaszem świątecznym.

Idea na tyle została dobrze przyjęta, że wsparło ją także mnóstwo jaworznian, którzy wyjechali poza granice nie tylko miasta czy kraju, ale nawet takich, którzy mieszkają poza granicami Europy. Ponadto ambasadorami projektu zostali znani i lubiani jaworzniccy artyści, twórcy czy sportowcy jak, chociażby Marian Folga, Basia Janyga czy Bogdan Wołkowski.

Zbiórka została oczywiście zarejestrowana pod numerem 2021/ 3110/ KS przez portal zbiórek publicznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ul. Stefana Batorego 5, 02-591 Warszawa NIP: 521-052-60-30, REGON: 012293240

Zachęcamy do dalszego wspierania tego projektu, gdyż brakuje już naprawdę niewiele środków, aby zrealizować Jadłodzielnie i dzięki temu przyczynić się do polepszenia stanu życia wielu jaworznian.

Link do zrzutki na Jadłodzielnie

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki