Tonery do włosów cieszą się ostatnimi czasy ogromnym zainteresowaniem. W przeciwieństwie do trwałych farb działają one niezwykle delikatnie. Co ważne, profesjonalne tonery do włosów nie zawierają w składzie amoniaku, natomiast bogate są w składniki odżywiające i pielęgnujące włosy.

Nie przenikają jak farby do wnętrza włosa, a oblepiają jego łodygę. Podczas procesu koloryzacji nie dochodzi więc do naruszenia naturalnej struktury włosa. Przy użyciu takiego kosmetyku możemy zmienić kolor włosów na krótszy okres (1,2- 2 miesiące).

Tonery do włosów – co to jest?

Tonery do włosów są to wszelakiego rodzaju produkty, które wpływają na ostateczny kolor włosów. Fryzjerzy najczęściej korzystają z takich kosmetyków do włosów jasnych. Aplikuje się je po rozjaśnieniu kosmyków, nakładając na wcześniej umyte i wilgotne włosy. Toner zostawia się na włosach przez kilkanaście minut, w zależności od danego produktu. Po zmyciu środka włosy uzyskują cudowny odcień, bez żółtych refleksów. Z tonerów można skorzystać również w domu. Na rynku dostępne są produkty tonujące w postaci szamponów, płukanek czy odżywek. Efekt po użyciu profesjonalnego kosmetyku jest delikatny, natomiast odcień staje się bardziej wyrazisty, jeśli korzysta się z niego regularnie.

Co ciekawe, toner do włosów blond może mieć różne kolory, w zależności od jego zastosowania. Te niebieskie i filetowe stosowane są do usuwania żółtych odcieni. Czarne służą do uzyskiwania odcienia siwego. Jeśli natomiast zależy nam na ociepleniu blondu, powinniśmy sięgnąć po ten w kolorze pomarańczowym czy karmelowym. Toner do włosów blond jest znakomitym rozwiązaniem, działającym błyskawicznie. Efekt widoczny jest już po pierwszym zastosowaniu. Co ważne, taki produkt nie niszczy już przesuszonych i zniszczonych po farbowaniu kosmyków. Jest całkowicie bezpieczny dla struktury włosa, a nawet pomaga w jej odżywieniu i regeneracji. Po taki kosmetyk można więc sięgnąć bez żadnych obaw o przykre konsekwencje.

Profesjonalne tonery do włosów- komu są szczególnie polecane?

Kosmetyk ten najlepsze efekty daje na włosach blond. Dzięki tonowaniu włosów rozjaśnianych uzyskuje się piękny, błyszczący kolor. Oprócz tego odpowiednio wybrany preparat pozwala na eliminację żółtych refleksów, jak i ochłodzenie odcienia. Warto podkreślić, iż z tonowania mogą także skorzystać szatynki czy panie o rudych włosach. Tonowanie ciemnych pasm opiera się na korekcie koloru, jego nabłyszczaniu, odświeżaniu czy redukcji ciepłych odcieni. Mniej widoczne efekty zauważa się na włosach bardzo ciemnych i czarnych. Wtedy obserwuje się jedynie ich zmiękczenie tudzież odżywienie. Kolor może też ulec delikatnemu ożywieniu.

W jaki sposób korzystać z tonera?

Aby uzyskać jak najlepsze efekty tonowania, należy wiedzieć, jak w sposób prawidłowy używać tonera. Pierwszą czynnością, jaką musimy zrobić, jest dokładne wymycie włosów szamponem oczyszczającym. Pamiętajmy, aby po umyciu wytrzeć włosy i zaaplikować go na wilgotne kosmyki. Kosmetyk zostawiany na włosach przez około 20-40 minut. Oczywiście wiele zależy od producenta danego preparatu, jak i tego, jaki dokładnie efekt chcemy uzyskać. Przed rozpoczęciem używania tonera dobrze jest zapoznać się z informacjami zamieszczonymi w ulotce dołączonej do opakowania środka.

A w jaki sposób zmyć toner z włosów? Pamiętajmy, że jest to kosmetyk zmywalny, a więc ulega stopniowemu wypłukaniu z powierzchni włosów. Kolor z czasem będzie tracił swoją intensywność i zazwyczaj utrzyma się  do kilku tygodni. Chcąc szybciej pozbyć się barwników, możemy umyć włosy szamponem przeciwłupieżowym.

Tonowanie włosów przed i po- jakie efekty możemy uzyskać?

Tonowanie kosmyków opiera się na modyfikacji czy poprawieniu koloru włosów przy pomocy produktów cieniujących. Profesjonalny kosmetyk jest bezpieczny nawet dla włosów zniszczonych, przesuszonych i delikatnych. Działa bardzo subtelnie, a ponadto pomaga w nawilżeniu i regeneracji. Zawiera w składzie minerały, witaminy oraz inne cenne składniki odżywcze. Dobry toner nie tylko poprawia odcień fryzury, ale również wpływa na kondycję pasm. Tonowanie zyskało wiele zwolenniczek, ale dlaczego jest aż tak popularne? Należy pamiętać, że kolor blond traci stopniowo swój blask. Z czasem utlenia się, przez co robi się żółty i wyblakły. Jeśli chodzi o szatynki i kobiety o rudych włosach, mają one problem z blaknięciem i wypłukiwaniem koloru. Niestety częste farbowanie wyniszcza włosy. Z pomocą przychodzi jednak tonowanie, a więc sposób na odnowienie koloru i zadbanie o zdrowie pasm.

Jakich efektów można spodziewać się po tonowaniu? Po nałożeniu takiego kosmetyku kolor stanie się widocznie ożywiony i nabłyszczony, znikną brzydkie odcienie, a przy tym zyska się kolorową poświatę. Co ważne, pigmenty nie wnikają głęboko w strukturę włosa. Taki zabieg można powtarzać w sposób bezpieczny wiele razy. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń, gdyż preparat nie niszczy włosów. Co ważne, kolory podczas każdego mycia są stopniowo wypłukiwane. Warto więc powtarzać proces tonowania, aby zapewnić sobie cały czas piękny odcień kosmyków. Tonowanie zajmuje jedynie 20 minut. A ile kosztuje toner do włosów? Profesjonalny toner do blondu, jak i innych odcieni możemy zakupić w granicy 25-30 złotych.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki