Na pracę z trenerem personalnym decyduje się coraz więcej osób. Przede wszystkim ze względu na indywidualne podejście i możliwość skupienia się na konkretnym, precyzyjnie ustalonym celu.

Trener personalny — co może Ci zaoferować?

Praca trenera personalnego różni się od tej, jaką wykonuje osoba prowadząca ćwiczenia grupowe. Bardzo często trenerzy łączą oczywiście te dwie funkcje, natomiast do obu ról podchodzą jednak inaczej. Na zajęciach grupowych w dużej mierze chodzi o zbudowanie odpowiedniej energii, grupowej motywacji, poprowadzenie ćwiczeń angażujących i dających satysfakcję większości. Nie ma jednak przestrzeni na skupienie się na potrzebach każdego z osobna. Od trenera personalnego oczekuje się natomiast przede wszystkim tego drugiego. Trening personalny jest ustawiony pod twoje konkretne możliwości, oczekiwania, cele. Plan treningowy, jeśli decydujesz się na dłuższą współpracę, ustala się z myślą o dojściu do konkretnych wyników i efektów. Praca pod okiem trenera personalnego z tego też powodu często sprawia, że aktywność fizyczna przynosi znacznie szybciej wymarzone rezultaty. Trenerzy personalni bardzo często udzielają także wskazówek dotyczących diety, posiłków protreningowych, podpowiadają, po jakie suplementy warto sięgnąć.

Treningi personalne — dla kogo?

Trening personalny Kraków — takie kryterium wyszukiwania da ci bardzo wiele wyników. Warto jednak postawić przede wszystkim na współpracę z kimś doświadczonym. Możesz sprawdzić na przykład: https://www.pzkrakow.pl/trenerzy/piotr-pardus1/. Od takiego trenera możesz oczekiwać, że stworzy dla ciebie plan zgodny z aktualną formą i postawionymi (realnymi!) celami. Doświadczenie trenera personalnego sprawia, że wie on, dla kogo najlepsze będzie połączenie treningu siłowego z mniejszą dawką cardio, u kogo te proporcje trzeba odwrócić, komu zaproponować przede wszystkim wzmacnianie, a u kogo trzeba popracować przede wszystkim nad wydolnością. Oferta trenerów personalnych jest kierowana więc przede wszystkim do:

  • osób początkujących, które swoją przygodę ze sportem chcą zacząć odpowiedzialnie,
  • osób wracających do formy po dłuższej przerwie, kontuzjach, ciąży, którym zależy na tym, aby robić to bezpiecznie, zgodnie z możliwościami ciała,
  • osób zaawansowanych, które chcą popracować nad konkretnymi wynikami, wyrzeźbić sylwetkę, skupić się na osiągnięciu bardzo konkretnego celu.

Trener osobisty czy ćwiczenia grupowe?

Trening personalny wcale nie musi oznaczać rezygnacji z treningów grupowych. Wiele osób bardzo ceni sobie energię wspólnego wylewania potu na sali. Trener personalny kieruje twoim treningiem w sposób całościowy, z nim ćwiczysz konkretne elementy, wykonujesz trening uzupełniający, jednocześnie wspólnie ustalacie, że dla osiągnięcia postawionych sobie celów, możesz korzystać z takich lub innych ćwiczeń grupowych. Wszystko zależy od twoich potrzeb, możliwości i chęci.

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki