Zawodnicy „Satori” zdobyli 10 medali na Mistrzostwach Polski w Ju-jitsu

Mistrzostwa Polski w Ju-jitsu, które odbyły się w sobotę 18 grudnia w hali MOSIR w Katowicach, to najbardziej prestiżowe zawody, które organizowane są przez Polski Związek Ju-jitsu. W morderczym, trwającym prawie 10 godzin turnieju świetnie spisali się zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, prowadzeni do boju przez trenerów Bartosza Machne oraz Marka Tarabure, którzy w konkurencjach fighting oraz newaza zdobyli dziesięć medali.

REKLAMA

Mistrzostwa Polski w Ju-jitsu to zawody, które cieszą się ogromną popularnością i na które przybywa kilkuset zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. Nie inaczej było tym razem, dlatego niewątpliwy sukces trenerów i zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno cieszy bardzo mocno.

W najmłodszej grupie wiekowej młodzików U14 nie było niespodzianek i bardzo dobrze
zaprezentowała się Adela Niciarz zwyciężając w trzech konkurencjach w kategorii +57kg oraz Szymon Kałuża, zajmując drugie miejsce w kategorii -42kg.
W klasie juniorów młodszych U16 nie zawiodła Hanna Kałuża, zdobywając złoto w kategorii -63kg. Na drugiej lokacie uplasował się Szymon Łąka w kategorii -60kg, natomiast z brązem rywalizacje ukończył Jakub Wojcieszak w kategorii +71kg. Debiutujący w zawodach tej rangi bracia Kamil Durlak kat. -55kg i Karol Durlak w kategorii -55kg oraz Karolina Krzysica w kategorii -63kg po dobrych walkach zajęli miejsca tuż za podium.
W grupach juniorów U18 i młodzieżowców U21 pierwszą lokatę wywalczyła Aleksandra Masternak w kategorii -48kg, natomiast Ksawery Żurawik w kategorii -81kg zdobył srebrny medal.
W najstarszej klasie wiekowej seniorów drugą lokatę w kategorii -69kg zdobył Patryk Urban.

Tydzień wcześniej w niedzielę 12 grudnia w Łodzi trenerzy Bartosz Machna i Dawid Kajdy wywalczyli złote medale w Pucharze Polski Judo Kata.

Dzięki dobrej postawie na macie wszyscy zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno po raz kolejny potwierdzili przynależność do krajowej czołówki. Trener Łukasz Proksa podkreśla jednak, że wysokie lokaty stawiają kolejne wyzwania przed szkoleniowcami oraz zawodnikami z Jaworzna, co oznacza jeszcze więcej wyrzeczeń i pracy podczas treningów.

Gratulujemy i życzymy wytrwałości na macie oraz najwyższych sportowych laurów w rywalizacji krajowej, oraz międzynarodowej w nowym 2022 roku.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki