20. Koncert Noworoczny „Viva Wiedeń – Viva Hollywood”

Wszelkie Koncerty Noworoczne wymagają muzyki lekkiej i przyjemnej, muzyczne nudziarstwo wykluczone. Ameryki tą opinią żeśmy nie odkryli. Jak należało się spodziewać jaworznicki 20 już Koncert Noworoczny niemal szczelnie wypełnił widownię Hali Widowiskowo-Sportowej. Koncert odbył się w niedzielę 16 stycznia. Dodajmy, że pomysłodawcą, organizatorem, wykonawcą i prowadzącym  pierwszych koncertów noworocznych był Jan Wolański, który nadawał tym koncertom specyficzny i niepowtarzalny klimat. Szkoda, że organizatorzy o tym zapomnieli.

REKLAMA

Podczas 20. już koncertu publika żądna miłych wrażeń muzycznych, pięknie na tę okazję wystrojona, świetnie się bawiła. Koncert prowadził znany dyrygent i na dokładkę ceniony klarnecista Woytek Mrozek. Lista utworów idealnie się na Koncert Noworoczny nadających jest kosmicznie długa. Należało więc dobrać odpowiedni klucz.

Koncert Noworoczny zagrany w Jaworznie był koncertem premierowym. Choć muzycy i wokaliści na co dzień ze sobą nie pracują atmosfera podczas prób była przykładna,  wszyscy artyści świetnie się bawili.

W części Viva Wiedeń jak łatwo się domyślić królowała muzyka nomen omen królewskiego Wiednia. Był Strauss, Offenbach, Kalman i Lehar. To muzyka wyjątkowo lubiana przez maestro Mrozka.

W Hollywood mają receptę na wyśmienitą muzykę filmową. Cokolwiek tam nie powstanie zawsze ma oskarowe ambicje. W części Viva Hollywood publika gromko oklaskiwała utwory m.in. Williamsa, Morricone, Roty czy Webera. Ciekawi nas dlaczego w Hollywood wszystko im się udaje.

Jak zdradził maestro Mrozek z koncertami zdołał już z pięć razy objechać świat. Mamy nadzieję, że artyści z Koncertem Noworocznym, choć nazwą go inaczej, wyruszą w długie światowe tournee, zahaczając oczywista o Broadway.

Galeria:

Koncert Noworoczny w Jaworznie – galeria zdjęć

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki