Drewniane place zabaw – trwałość, bezpieczeństwo i… bajkowe podwórko

Place zabaw dla dzieci to element aranżacji podwórka domowego, przedszkolnego szkolnego czy osiedlowego, bez którego trudno wyobrazić sobie przestrzeń. Ważne jednak w przypadku placów zabaw jest to, by były one funkcjonalne i bezpieczne – stąd popularność tych wykonanych z drewna. 

Place zabaw wykonane z drewna to wiodący trend w ostatnim czasie. Tym bardziej, że nastała pozytywna moda na wykorzystanie ekologicznych materiałów. Podejście w stylu eko to jednak niejedyna zaleta inwestycji w place zabaw wykonane z drewna. O kolejnych ich pozytywnych wartościach w dalszej części tekstu.

Plac zabaw z drewna – co go wyróżnia

Jak już wcześniej wspomniano, w przypadku drewnianego placu zabaw mamy do czynienia z ekologicznym materiałem, jakim jest drewno (wykorzystywane jest między innymi drewno świerkowe i elementy z drewna cedrowego). Takie place zabaw to materiały najwyższej jakości i poddane solidnej obróbce. Poza tym stosuje się do drewna zarówno impregnaty, jak i farby przyjazne środowisku i nieszkodzące dzieciom. Dzięki temu nawet gdy plac zabaw będzie już niezdatny do użytku (czyli po bardzo, bardzo długim czasie), to w większości użyte komponenty są biodegradowalne. Solidne konstrukcje, które możemy postawić także we własnym ogrodzie, mają odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich bezpieczeństwo. Place zabaw z drewna to także wysoka odporność na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, co przekłada się także na bezpieczeństwo korzystania z nich. Drewniane place zabaw to nie tylko różnorodność kolorów, które będą zachętą dla twojego dziecka do aktywności ruchowej, ale także duża różnorodność form.

Szeroki wybór placów zabaw z drewna

Różnorodność i pomysłowość firm placów zabaw ma zachęcić dzieci do aktywnego z nich korzystania. To także konstrukcje przeznaczone dla dzieci w różnym wieku, a nawet takie, które posłużą członkom całej rodziny. W związku z czym możemy uczestniczyć w zabawie wspólnie ze swoimi pociechami. Co więc oferuje producent drewnianych placów zabaw ? To np. różnego rodzaju bujaki, domki (baśniowe o pobudzającej wyobraźnię konstrukcji i kolorach), huśtawki, ławki, karuzele itp. Złożone z różnych elementów fantazyjne budowle (składające się z mostków, drabinek, lin) skłaniają dzieci do różnorodnej aktywności ruchowej. Ścianki wspinaczkowe i zjeżdżalnie, które także są dość częstym elementem takich konstrukcji, szczególnie są lubiane przez najmłodszych.

Inwestując w aktywność dziecka, inwestujemy także w jego zdrowie, tym bardziej, że sprawdzona opcja place zabaw z drewna producent to asortyment w przystępnej cenie. Szkoły, przedszkola, osiedla mogą też w tym wypadku skorzystać z możliwości, jaką jest dofinansowanie na plac zabaw.

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki